21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Naďalej bude teplo

Chrípku predpoveď počasia nezaujíma. Bude sa naďalej rozmáhať bez ohľadu na to, že vonku sa oteplí a v nasledujúcich dňoch budú prevládať plusové teploty vzduchu. Podľa odborníkov totiž počasie na šírenie chrípky takmer vôbec nevplýva. Viac pacientov hlásia lekári aj po tohtotýždňovom oteplení.

„V súvislosti s chrípkou je jedinou nevýhodou nižších teplôt to, že ľudia majú viac príležitostí na oslabenie svojho organizmu. Stačí, keď sa nedostatočne teplo oblečú, prípadne keď sa naobliekajú až príliš a v mrazoch behajú spotení,“ vysvetľuje hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Lenka Šramková. Počas ďalších desiatich dní však kruté mrazy, ktoré nahlodávajú imunitu ľudí, nehrozia. Hoci po predchádzajúcich chladných týždňoch sú pre Slovákov akékoľvek teploty, ktoré sa vyšplhajú nad nulu, teplým počasím, nemali by hneď odkladať kabáty. Podľa desaťdňovej predpovede meteorologického serveru weather.com sa bude najvyššia priemerná denná teplota na Slovensku pohybovať okolo troch stupňov Celzia.
Začiatkom budúceho týždňa sa treba pripraviť na chladnejšie noci, teploty klesnú až k -5 stupňom Celzia.
Úrad verejného zdravotníctva radí na prevenciu proti chrípke nielen vhodné a teplé oblečenie, ale aj dostatok pohybu, častý pobyt na čerstvom vzduchu a vhodnú životosprávu. Odporúča aj otužovanie a, samozrejme, včasné očkovanie.

Zdroj: Pravda

13. 3. 2009 |

Naposledy navštívené