27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Moja cesta k bábätku - Denisa (1)

Vždy som si hovorila, že svoje prvé bábätko chcem mať do 30, tak som to skoro stihla. Tridsať mi bolo minulý rok v novembri. Skoro celé tehotenstvo som trpela doobednou nevoľnosťou, takže som každý deň až do ôsmeho mesiaca tehotenstva začala žiť vždy až od dvanástej.Bábätku vo mne sa našťastie darilo celú dobu dobre, a tak som svoje nevoľnosti zase až tak neriešila, aj keď som kvôli nim musela byť na neschopenke.

Volám sa Denisa a podelím sa s vami o príbeh zázraku zrodenia môjho prvého dieťaťa.

Tehotenstvo? O tom nechcem nič vedieť...
Spočiatku ma novinka, že budem mama, vôbec nijak nevyburcovala k žiadnemu bláznivému tešeniu sa ani štúdiu literatúry, nehovoriac o nakupovaní vecičiek pre bábätko. Vnútorne som to ešte necítila. Bála som sa, aby som sa na to tiež veľmi neupla a potom by to napríklad nevyšlo. Keď mi kamarátka požičala tašku plnú tehotenských a mamičkovských časopisov, len som ich zbežne prelistovala a vrátila späť.

Bod obratu
Zásadná zmena prišla niekedy okolo 15. až 16. týždňa. Tehotenstvo na mňa doľahlo plnou váhou. Ako to? Testy dopadli dobre a ja som s pokojom v duši a podľa múdrych kníh začala očakávať prvý kopanec bábätka. A prišlo!

A potom to začalo naplno. Časopisy, bábätkovské weby, nakupovanie oblečenia, zháňanie kočiara...také to správne tešenie sa. Čas bežal strašne rýchlo, Vianoce prešli a ja som už s pekným bruškom a pripravenou izbičkou začala tušiť, že TO môže prísť kedykoľvek.

Jeden deň do „preukážkového“ termínu pôrodu
Zase som prebudila až ráno. Žiadny nočný výjazd do pôrodnice, ktorý už pár dní očakávam, sa na plánovaný deň D nekonal. Keby tak človek aspoň vedel, kedy to príde, mohol by sa na to nejak lepšie pripraviť, ale takto nielenže neviem, kedy to čakať, ale ani či to vôbec poznám. Veď som to nikdy nezažila...

Niekoľko posledných dní chodia smsky a hovory „Tak čo, už?“ a ja „Ešte sa mu nechce, ešte si dáva načas“. Niekoľkokrát som už zažila poslíčkov, dívala som sa na hodiny a počítala rozostupy, ale nikdy z toho nič nebolo. V sprche som to vždy rozohnala.

Strach, tešenie sa, strach, radosť, strach...
Miešajú sa vo mne teraz rozporuplné pocity. Na jednu stranu sa bojím, ale zároveň sa veľmi teším, chcem to už mať jednoducho za sebou. Som veľmi zvedavá, ako ten nás uzlíček bude vyzerať...

Celé tehotenstvo som čakala a pripravovala sa na tento okamih a zrazu je to tu a ja zisťujem, že vôbec neviem, do čoho vlastne idem. Predo mnou je jedna veľká neznáma.

Nepôjdeme predsa len von?
Dnes si dám dlhšiu prechádzku, možno donútim nášho Melónika, aby už tiež vyliezol. Keď hovorím „dlhšiu prechádzku“, myslím tým asi tak tretinu z obvyklej trasy so psom. Veľmi skoro začnem funieť a musím si každú chvíľu robiť prestávky, pripadám si ako stará babka.

Posledný týždeň denne premýšľam nad tým, či ešte ten deň budem pripravovať večeru, či ešte dám vyprať jednu várku bielizne, či ešte zaplním myčku...a zatiaľ varím, periem, umývam...idem chystať obed a uvidíme.

Bruško pobolieva. Žeby konečne...?

(pokračovanie už čoskoro :)

A ako to celé dopadlo? Sledujte pôrodný denník mladej mamičky Denisy a jej cestu k prvému dieťatku Moja cesta k bábätku

Aký bol váš pôrod? Napíšte nám svoj pôrodný príbeh. Podelte sa s ostatnými o svoje zážitky a rady, ako lepšie a čo najpríjemnejšie porodiť, ak je to vôbec možné :). Na autorov vybraných príbehov čaká milé prekvapenie.

redakcia@babyweb.sk

14. 6. 2010 |

Naposledy navštívené