28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Moja cesta k bábätku (2) - Plánovaný deň pôrodu

Tak je tu ten Deň, kedy by TO už konečne malo prísť. Nedeľa. Pokojne vstávam, robím raňajky, varím obed. Cítim sa veľmi dobre. Žiadne predzvesti, že niečo príde. Poobede zase vyrážame na prechádzku, pre zmenu smer cukráreň. Cítim sa dnes fakt veľmi dobre. Žeby pokoj pred búrkou?

Prvý diel pôrodného príbehu mamky Denisy si prečítajte tu: Moja cesta k bábätku (1)

Nič ma nebolí, bruško mi ani nijak neprekáža, asi už naozaj zostúpilo. V cukrárni vyberáme dobroty, pes čaká vonku. Vyjdeme z cukrárne, prejdeme asi 50 metrov a zrazu sa za nami ozve hrozný hluk a obrovská rana. Z budovy, kde je cukráreň, spadol zo strechy zľadovatený sneh. Tak to sme mali ale naozaj šťastie. Ako náš pes, ktorý tam čakal, tak samozrejme aj my. Takýto šok a predstava, čo všetko sa mohlo stať, mi určite vyvolá pôrod. Som si istá!

Prvý, druhý, tretí a štvrtý deň po termíne
Omyl, šok z padajúceho snehu nepomohol. Je mi fajn, občas cítim kontrakcie, ktoré ale vždy po teplej sprche ustúpia, takže je jasné, že ide len o poslíčkov. Priateľ sleduje telefón, aby sa v prípade núdzového volania mohol čo najrýchlejšie vrátiť z práce a odviesť ma do pôrodnice. Občas ma telefonicky kontroluje, či som v poriadku.

Zapisujem si časy kontrakcií, po 5 minútach, po 3 minútach...Keď si začnem myslieť, že by to vskutku mohlo byť ono, tak to zrazu ako na potvoru prestane. Len v noci ma jedenkrát naozaj neznesiteľne bolelo v podbrušku. Bola to nepretržitá bolesť, od 2. hodiny ráno až do 7. Sprcha pomohla, ale je pravda, že som mala čo robiť, aby som to udýchala. Tak asi takto to bude vyzerať, tuším.

Ale skutočný pôrod stále nič. Deň D sa teda odsúva...ale na KEDY?

Držte mi palce...
Denisa

Na Babywebe nájdete aj iné zaujímavé príbehy:
Moja cesta k bábätku - Katarína (3) - Zase chlapec?!
Bábätko po internete
Som Evička po prababičke

27. 9. 2010 |

Naposledy navštívené