21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Letný sex

Ako huby po daždi sa s príchodom letných mesiacov začínajú množiť otázky o vhodnosti pohlavného styku v rôznom prírodnom prostredí. Sexualita sa jednoducho začína sťahovať z postele do lesa a jej zodpovední konzumenti, ktorí dbajú na zdravie, sa právom dožadujú informácií, či ich zdravie nemôže byť prírodným sexom nejako ohrozené.

Tak teda, povedzme si pravdivo, že sex v prírode môže na jednej strane predstavovať lákavé spestrenie zabehaných sexuálnych stereotypov, na druhej strane však toto prírodné laškovanie nie je zbavené určitého rizika.
Naschvál sa vyhnem narušeniu intimity zvedavej asistencie okoloidúcich turistov a hubárov. Skôr treba dať pozor na kliešte a ich pohryznutie na intímne partie môže byť ešte nebezpečnejšie než na ostatné časti tela. Okrem antikoncepčných prostriedkov a kondómov by sme teda mali mať k dispozícii špeciálne klieštiky (dostať ich kúpiť za pár korún) a dezinfekciu. A, samozrejme, aj deku a uterák.

Berme do úvahy aj rôzne peľové alergie a sennú nádchu. To sú však zdravotné komplikácie, ktoré nemusia bezprostredne súvisieť so sexuálnou aktivitou, a postihnutí alergici väčšinou už svoje lieky poznajú a vedia, ako na to.

Samostatným problémom zostáva sex vo vode. Pri pohlavnom styku tu blahodarne pôsobí známy Archimedov zákon. Objemnejšie telesá sú nadľahčované väčšou silou, čo sa zužitkuje nielen v rehabilitácii poúrazových stavov a kĺbových ochorení, ale ani sexuálna aktivita nevyjde nazmar. Neplavci si však musia dávať pozor, aby sa v ošiali vášne pri pohlavnom styku neutopili.

Čo sa týka možnej infekcie z vody, tu existuje nebezpečenstvo pošvového mykotického (plesňového) zápalu na verejných kúpaliskách; ten však môže nastať aj pri samotnom kúpaní bez pohlavného styku. A nebezpečenstvo iných sliznicových zápalov hrozí oveľa menej pri kúpaní v mori než kúpanie v rybníku plnom siníc a žaburiny.

Možnosť otehotnenia nie je pri súloži vo vode vôbec znížená. I pri letnom prírodnom a vodnom milovaní je nevyhnutné myslieť na antikoncepciu.

12. 5. 2009 |

Naposledy navštívené