29. 10. 2016  |  Meniny: Klára

Kvôli svokre nechcem sláviť Vianoce

VÁŠ PRÍBEH
Už sa blížia Vianoce a ja namiesto toho, aby som sa tešila, zase tŕpnem, čo sa stane. Z Vianoc sa mi totiž v posledných rokoch stala nočná mora.

Už som z toho vážne nešťastná, keď viem, ako to bude prebiehať. Najradšej by som žiadne Vianoce neslávila....Vôbec neviem, čo mám robiť. Môžete mi, prosím, niekto poradiť? Ďakujem.

Najskôr sme ich s priateľom trávili oddelene, pretože on sa nemohol odpútať od svojej rodiny a ja som tam zase nechcela jazdiť. Keď sa nám narodil syn, začali sme ich samozrejme tráviť spolu.

Všetko kritizuje
Priateľova mamka to ale zle nesie – preto k nám vždy príde aj so svokrom už 23. decembra a odchádzajú najskôr 28. Tých päť dní je pre mňa utrpením, aj keď Vianoce milujem a chcela by som na nich tešiť. Začína to tým, že svokra skritizuje najprv stromček, potom koláče, ktoré som napiekla, nahradí ich na misách tými svojimi, nepáči sa jej, ako robím zemiakový šalát, takže pre seba, pre svokra a pre priateľa urobí ten jej.

Pri rozbaľovaní darčekov u každého od nej hovorí, koľko stál, a keď rozbaľuje tie svoje, tak zase hovorí, aké to sú blbosti. Jednoducho dokáže totálne zničiť sviatočnú atmosféru.

Je jej všade veľa
Máme malý byt, a keď sú tu päť dní, nemám pred ňou kam utiecť, je jej všade veľa, stále mi stojí za chrbtom a absolútne nerešpektuje, že je to môj byt. Keď prídu na návštevu moji rodičia na jeden večer, rozplýva sa pred nimi, ako ich rada vidí a keď odídu, tak ich ohovára.

Minulý rok som sa už neudržala a povedala jej, že by mohla aspoň predo mnou hovoriť o mojich rodičoch slušne a ona sa urazila. Snažila som sa o tom porozprávať s priateľom, aby aspoň nejazdili na tak dlho, ale on hovorí, že ich vidí rád a že bývajú ďaleko, tak sem predsa neprídu len na dva dni. K tomu ešte argumentuje tým, že je to stará mama nášho syna a predsa mu ju nebudú upierať.

Už som z toho vážne nešťastná, keď viem, ako to bude prebiehať. Najradšej by som žiadne Vianoce neslávila....Vôbec neviem, čo mám robiť. Môžete mi, prosím, niekto poradiť? Ďakujem.

Bára

Na Babywebe nájdete aj ďalšie zaujímavé príbehy:
Nemôžem byť s deťmi osamote ani minútu
Silvestrovská vízia
Neriešim, či budem mať postihnuté dieťa

19. 12. 2010 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázok používateľa maňik
maňik

ja mam tiež pričapenu svokru ,taku trafenu ženu ste ešte nevideli!!!!tiež sa nepoteši a nepochvali čo spravim,čo napečem a čo jej kupime tiež su to pre nu blbosti,,iba ona robi všetko najlepšie,ani čo napečem ani to nezožere,ale ja ju mam viete kde,ale tebe Bara sa strašne čudujem ,ja by som to nevydržala ,ved Vianoce to je tak nadherna atmosfera a ty ju musiš mat pokazenu ,je mi to tak luto,lebo ja som si zežila presne to čo ty a teraz som chvaaalabohu od nej daleko,ja by som ju nestrpela na sviatky ani len na jednu hodinu,to je to že sa ti to neda ani s priatelom nejako dohodnut,to k vam ako dlho bude chodit ,donekonečna?Bara nervy maš len jedny a toto dlho nevydržiš,radšej sama ako s nimi papa držim ti palce a prajem nadherne Vianoce a kludne sviatky hlavne nikym a ničim nerušene a Štastny Novy Rok ti prajem aj malemu a hlavne pevne nervy ,neni ti čo zavidiet ,opatruj sa a držkaj sa

Obrázok používateľa

no ja by som si vianoce od svokry pokazit nenechala..ked to nechape tvoj priatel tak nech ide on za nimi a ty maj kludne vianoce...alebo budte sami a potom chodte niektory den k nim na navstevu

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené