24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

Krásna i so „zimným“ bruškom

Ako sa zmestiť do zimnej bundy alebo ako schovať bruško do pohodlného svetra, a pritom zostať pôvabná? Takého otázky iste trápia mnohé mamičky, ktoré čakajú „zimné“ bábätko. Prinášame vám užitočné vychytávky.

Pre väčšinu žien nie sú najväčší problém nabraté kilá, ale nafukujúce sa bruško. Tehotné ženy sa cítia širšie než dlhšie a majú pocit, že sa nemôžu poriadne hýbať. Nemali by sa však obliekať podľa toho, ako sa cítia. Dokonca naopak – mali by siahnuť po priliehavom strihu, nebáť sa riasenia. Na prvý pohľad to vyzerá nelogicky, ale telo sa tým krásne vytvaruje a pre mamičku to bude pohodlné.

Nebojte sa sukní
Väčšina mamičiek má rada nohavice s našitým pruhom na bruško, ktoré príjemne hrejú. Tiež sa boja, že sukňa im nepristane. Nie je pravda, že tehotné ženy budú vyzerať s veľkým bruškom ako valček. Sukňa im pristane, len mamička musí dávať pozor na výber strihu. A mala by byť kvalitná, s nejakými skladmi či so záplatami vpredu, aby sa dala upraviť podľa veľkosti bruška. Potom stačia dve sukne na celé tehotenstvo.

„Prečo sa robiť širšími, ako sme?“

Bundy a kabátiky?
Najlepší je kabátik do polovice stehien. Nie je veľmi dlhý, aby vás obťažoval v dopravných prostriedkoch, a nie je ani veľmi krátky, aby ste prechladli. Vyhnite sa len veľmi širokým paletám, ktoré by vás opticky rozširovali.

Materiál, strih, farba
Tehotným ženám bude pohodlne v materiáloch s lykrou či v úpletoch.
Strihy a farebnosť oblečenia závisia od postavy a typu tehotnej ženy. „Ženy by sa nemali obliekať vždy len podľa posledných trendov. To platí aj pre farby. Jesenné typy by sa nemali orientovať na fialovú, ktorá je teraz skutočne moderná. Tá pristane zimným a letným typom.“

Holé bruško? Zabudnite!
Dnešná móda, bohužiaľ, neprihliada práve k hlavnému zmyslu oblečenia, totiž chrániť zdravie. Mali by na to dbať hlavne tehotné ženy. Priliehavé bokové džínsy, krátke vypasované bundičky, krátke tričká – to neprospieva žiadnej žene, nieto tehotnej.
„Holé bruško by síce na dieťatko zásadný vplyv mať nemalo, ale mamička by mohla prechladnúť. Nebezpečný je zápal obličiek, na ktorý sú tehotné náchylné,“ vysvetľuje gynekologička MUDr. Radka Gregorová.
Nohavice, ktoré tehotné nosia, nemusia byť vyslovene tehotenské, ale mali by byť budúcej mamičke pohodlné a rozhodne by ju nemali omínať.

Obliekame sa za dvoch?
Neznamená to, že by sa mamička teda mala „viac zababušiť“. Teplo dieťatku neprekáža, ale pre tehotnú bude veľmi nepohodlné. „Tehotné ženy by sa mali obliekať tak, ako keď tehotné neboli. Ale je dôležité, aby mali v teple kríže,“ dodáva gynekologička.

12. 5. 2009 |

Naposledy navštívené