25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

Komplikácie pri pôrode

Predčasné odlučovanie placenty

Pri predčasnom odlučovaní placenty je ohrozený život matky aj dieťaťa. Placenta sa začne predčasne odlučovať, bráni hlavičke vstupu do pôrodných ciest. Dochádza k masívnemu krvácaniu, plod je nedostatočne zásobený kyslíkom, a preto je tehotenstvo ukončené akútnou sekciou.

Vstúpte do rubriky: Komplikácie pri pôrode

Preeklampsia

Je tiež závažnou predpôrodnou komplikáciou. Vysoký krvný tlak ohrozuje plod, a môže spôsobiť jeho nedostatočné zásobovanie kyslíkom. Mamičky, ktorým sa potvrdila preeklampsia, sú až do pôrodu hospitalizované a pod neustálou kontrolou.

Predčasný pôrod

Za predčasný pôrod sa považuje ten, ktorý nastane pred ukončeným 37. týždňom tehotenstva. Najčastejšou príčinou predčasného pôrodu je infekcia (chlamydiová, bakteriálno-vaginózna a iné). Vyššie riziko hrozí u viacpočetných tehotenstvách, kedy je maternica napnutá, pri váčšom množstve plodovej vody, pri vývojových vadách maternice a nedostatočnej funkcie krčka maternice.

Ďalšie komplikácie

Ak hrozí rodičke pôrod panvovým koncom, lebo bábätko sa neotočilo, bude jej naplánovaný operatívny pôrod, aby sa predišlo komplikáciám. Podobne tomu bude aj v prípade, ak je bábätko príliš veľké a pôrodné cesty rodičky úzke.

Vstúpte do rubriky: Komplikácie pri pôrode

1. 12. 2007 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené