28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

KLUB tehuliek (4): Peťa vitaj v klube!

Klub sa rozšíril o novú tehuľku Petru, ktorá tak ako Tina, čaká dievčatko. Zoznámiť s Tinou sa však ešte nestihli, lebo Tinu trápi seknutý chrbát. Uviazla doma na PNke.

• Diskusné fórum TEHUĽKA LIVE! Mika
• Diskusné fórum KLUB tehuliek
• Alebo kliknite na náš Facebook a diskutujte

Podobne ako na Mike, našej „hlavnej“ tehuľke, môžete pozorovať, ako sa mení tehuľka Kika a nová tehuľka Petra v našom klube. Nemení sa len jej bruško a telo, ale aj psychika.

Prezradí a pokecá s vami o tom, čo prežíva, čo si myslí a cíti, no aj o potrebných vyšetreniach a problémoch.

Kliknite si na diskusné fórum Tehuľka LIVE! Mika a KLUB tehuliek a buďte „v tom“ s nami!

Tehuľka Tina v 30. týždni

Práve sa mi rozbieha tridsiaty týždeň tehotenstva, bruško rastie ako z vody, za posledné dva týždne mi narástlo až o osem centimetrov. Za chvíľu už dobehnem aj svojho manžela :).

Možno kúpime krokodílov
Keďže už nepracujem a som doma, z dlhej chvíle som chcela poupratovať celý byt. Ako si tak upratujem a zohýbam sa pre vysávač ma neskutočne seklo v krížoch. Takže vám odporúčam tehuľky moje, neupratujte a nechajte to na manželov, ktorým za to radšej dobre navarte.

Nemohla som preto vyraziť ani na stretnutie a fotenie Klubu tehuliek. Snáď do budúceho stretnutia budem fit.

Čas teraz trávim odpočinkom a zhováraním sa s našou malou. Rozprávam jej o tom, ako sa na ňu tešíme, čo pre ňu chystáme a čo ju čaká. Vravím jej aj to, že bude mať živú hračku, nášho psíka, ktorý ju bude strážiť.
Zvažujeme, že si kúpime aj krokodílov. Takže živých hračiek bude viac ako dosť.

Čítajte aj:
• Máme gazdinú
• Príprava bytu na príchod bábätka


Takto vyzerá bábätko v 30. týždni v mamičkinom brušku

Výbavička a veci do pôrodnice
Pre malinkú ideme kúpiť už celú výbavičku. Ja čakám na odporúčania môjho doktora, čo si mám kúpiť do pôrodnice. Nedávno sme vybrali už aj zariadenie detskej izby, ktoré nám kúpy svokra. Manžel sa teší z „brokolicového“ koberčeka, na ktorom sa budú spolu hrať. K brokolicovému koberčeku jej chce kúpiť aj plyšovú brokolicu a mrkvu.

Konečne sa mi blíži termín skriningového ultrazvuku. Dúfam, že sa malá nebude opäť schovávať a budem vám ju môcť konečne ukázať na fotografii.

Držte sa

Tehuľka Tina

Tehuľka Peťa: Budeme mať Dominiku

Hurá, hurá! Tak nejako som chcela zakričať, keď som na tehotenskom teste videla krásne dve čiarky. Na bábätko sa s manželom už veľmi veľmi tešíme. A kto vám vlastne píše? No predsa ja Peťa :)!

Všetko je zatiaľ v poriadku
Patrím medzi vás, tehuľky. Volám sa Petra, mám 28 rokov a toto je moje druhé tehotenstvo. Mali sme chlapčeka Robka, ale narodil sa s chorým srdiečkom a pred dvoma rokmi odišiel do nebíčka.

Preto ma teraz doktori aj viac sledujú. ale odber plodovej vody som odmietla, lebo bábätko si necháme, aj keby bolo choré. Chodím na pravidelné kontroly a ultrazvuky a všetko je v poriadku. Najbližšia kontrola ma čaká pred Vianocami.

Prečítajte si tiež:
• Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek
• Výživa počas tehotenstva


Bábätko v 24. týždni, takto asi vyzerá aj v Petrinom brušku

Dominika krásne kope
O bábo sme sa teraz snažili viac ako rok, preto to bolo naozaj veľké prekvapenie, keď mi neprichádzala menštruácia. Aj som sa bála urobiť si tehotenský test, že bude negatívny, no asi na 5 deň som to už nevydržala. No a výsledok si asi domyslíte... Bolo to tam, dve čiarky:-)

Teraz som v 24. týždni a mám už aj dosť veľké bruško, ale pribrala som zatiaľ len 3 kilá.

Asi do 12. týždňa som trpela rannými nevoľnosťami, teda skôr celodennými, nemohla som sa ani len napiť. Už to je však za nami a my sa môžeme tešiť a užívať si to s našou malou. Budeme mať dievčatko Dominiku.
Pohyby cítim od 16. týždňa, ale stále to boli len také slabunké, až teraz ich cítim silnejšie a je to krásny pocit. Už sa teším, keď ich bude cítiť aj tatino.


Ultrazvuk v 12. týždni

Som PN
Tehotenstvo prežívam doma na PNke, nakoľko mám stojace zamestnanie a stáť 12 hodín na nohách, by som nezvládala. Doma máme malého psíka, takže každý deň s nim chodím na prechádzky, inak by som sa doma nudila.

Máme už kúpený kočík, nemohla som totiž odolať, hoci mám ešte čas. Vždy, keď idem do mesta, niečo našej Dominike kúpim. Keďže sme mali chlapčeka, máme len chlapčenské vecičky, tak nejake šatočky potrebujeme. Neviem odolať.. :)
Už máme kúpenú aj novu skriňu a je už celá naplnená, ak by bolo po mne už aj postieľku by som postavila, no zatiaľ čakáme.

Tak to je zatiaľ asi tak všetko, už sa na vás teším o týždeň.

Pozdravujem naše tehuľky Miku a Tinu.

Peťa

Príbehy Klubu Tehuliek:
• KLUB tehuliek (1): Sme v tom s vami
• KLUB tehuliek (2): Bruško je stále väčšie a väčšie
• KLUB tehuliek (3): Pôrod aj plán vraj majú ešte čas

Sme v tom s vami
Váš Babyweb

20. 12. 2011 |

Naposledy navštívené