22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Klub těhulek(100): Zkouška

Slovenské zdravotníctvo asi nie je najhoršie. Írska starostlivosť o budúce maminy prekvapuje, Rudy píše aj o tom, že pohlavie sa tu často vopred nehovorí. Katarína dostala od Kristínky darčeky – krásny úsmev aj kak-kak.


• Diskusné fórum TEHUĽKA LIVE! Mika
• Diskusné fórum KLUB tehuliek
• Alebo kliknite na náš Facebook a diskutujte

KLUB tehuliek a buďte „v tom“ s nami!

Tehuľka Katarínka v 35. týždni: Akoby som v bruchu nosila kamene
Tak a konečne je tu! Nebojte sa, nie je to ešte naše bábätko, ale dlho-predlho očakávaná JAR. Hneď sa mi ráno lepšie vstáva, keď vonku svieti slniečko a z okna vidno zelenú trávu a pučiace stromy.
Náš týždeň sa niesol v znamení doliečovania. Ako som už minule spomínala, bola u nás na návšteve babka, a tak si ju Kubko poriadne užil a ja som si mohla trošku oddýchnuť a liečiť sa. Nie som síce ešte úplne na 100 percent, ale už mi je oveľa lepšie.

Pre Kubka to bol úžasný týždeň, keďže sa mu babka naplno venovala, zobrala ho na dlhé hodiny von, pozrieť bager, rozostavané domy a aj na ihrisko. Doma sa hrali s autíčkami a čítali si knižky – veci, na ktoré ja už v poslednej dobe nejako nemám silu a ani náladu – čo mi je trošku ľúto priznať, ale s pribúdajúcimi kilami a únavou som rada, keď si môžem v pokoji posedieť a oddýchnuť.

Avšak s krásnym počasím sa lepší aj moja nálada a chuť trošku sa poprechádzať a stráviť čas vonku. Každý deň vyjdem na našu záhradu, teším sa zo stromov, ktoré sa behom týždňa úplne prebrali a ohrievam si bruško na terase.
Apropo bruško – k večeru mi už poriadne tvrdne, niekedy mám pocit, že v ňom nemám bábätko, ale riadne tvrdé kamene.

Víkend bol úplne super, v sobotu sme si spravili výlet na Červený Kameň. Už na narodeniny som Kubkovi sľúbila, že pôjdeme pozrieť sovy, ktoré má veľmi rád, a tak sme sa teda vybrali.

Veľmi sa mu tam páčilo a keďže sme boli celý týždeň bez tatinka, tak sme víkend zase užili ako rodina. Fúkal síce vietor, ale bolo príjemne teplo.
V nedeľu sme absolvovali dve prechádzky u nás v okolí a skoro celý deň sme strávili na záhrade. Nedalo mi občas sa nezohnúť a vytrhnúť nejakú tú burinu, ale bola to celkom sranda s takým „brušiskom“ – cítim sa ako slon krížený s hrochom.

A aby môj život nebol len o tehotenstve a deťoch, tak som si dala predsavzatie, že do pôrodu ešte stihnem vybaviť našu hypotéku, respektíve jej prefinancovania :), to aby som nevyšla z cviku a robila občas aj niečo „dospelácke“. Tak mi držte palce.

No a konečne som splnila aj druhé predsavzatie a nachystala tašku do pôrodnice. V noci už snívam také tie „pôrodné“ sny :). Dosť divoké – to už predsa k tehotenstvu patrí. Tak dúfam, že realita bude oveľa pokojnejšia.

Priznám sa, trošku sa aj bojím, ale to je asi normálne. I keď si pamätám, že tesne po tom, ako sa mi narodil Kubko, som si povedala, že to nebolo vôbec nejaké zlé a že si to v pohode zopakujem znovu – kam ale zmizlo toto pozitívne myslenie naozaj neviem :)
Utekáme s Kubkom von – kým nepríde ten sľúbený studený front :)
Užívajte si a o týždeň sa čítame znovu.
Katarína

Katarína je v 35. týždni.
Prečítajte si tiež:
• Lekárska starostlivosť počas tehotenstva (prenatálna starostlivosť)
• Kedy by sme mali navštíviť genetika?

10. 7. 2013 |

Naposledy navštívené