22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Každému sa chválim

Už som v 11. týždni. Prechádzam sa po meste, prezerám si výklady s detskými šatami, každému sa chválim, že budeme mať tretie bábätko. Niektorí sa tešia so mnou, niektorí sa čudujú, ako som si to mohla nechať. Nevšímam si ich. Je to moje rozhodnutie a zvládnem to.

Ranné nevoľnosti
Dostavili sa ale ranné nevoľnosti. Každé ráno behám pravidelne so zdvíhajúcim sa žalúdkom na toaletu. Je to stále horšie. Ďalšie dni ma napína už aj večer. Začala som chudnúť a to som pôvodne mala len 55 kíl pri výške 174 cm. Okrem zvracania ma prepadla aj neznesiteľná únava, ale na kávu som zase kvôli žalúdku nemohla ani pomyslieť. Hrozné! Písala som si s kamarátkou cez skype, je v tom istom týždni ako ja, ale na rozdiel odo mňa srší energiou, aj keď ranné zvracanie neobišlo ani ju. Každé tehotenstvo je iné, s tým súhlasím.

Únava a náladovosť
Už sa budím uprostred noci a rozmýšľam, či som sa rozhodla správne. Mám desivé sny o všelijakých detských chorobách, deformáciách, o potrate a všetkých tých zlých veciach. Podarilo sa mi rozplakať aj pri televíznych novinách. Manžel sa už sťažoval, že som veľmi pomalá a náladová. Nie raz prišiel domov do bytu plného rozhádzaných hračiek alebo ho nazlostil neumytý riad v kuchyni. Priznám sa, že nebol veľmi chápavý, a občas z toho boli aj hádky. Nešlo mu do hlavy, z čoho môžem byť taká slabá, keď ešte nemám ani bruško. Muži – pomyslela som si. Čím ďalej, tým častejšie premýšľam, ako to sama s troma deťmi zvládnem. Otecko bude často v práci. No po hodine ma tieto myšlienky prejdú a ja vyťahujem zo skrine malé šatôčky po mojich dvoch synoch, ktoré som si starostlivo odložila a čítam časopisy pre mamičky a tehuľky. Surfujem po internete a stále sa niečo nové dočítam.

Musím čo najviac oddychovať
Koncom marca ma prekvapil tmavý výtok na hygienickej vložke. Srdce sa mi roztrepalo, veľmi som sa zľakla. Čítala som totiž, že to je niekedy predzvesťou potratu, hlavne v skorom štádiu tehotenstva. Našťastie po návšteve lekárky som sa upokojila. Prišla som včas, všetko je v poriadku, bola to „len“ infekcia, museli mi predpísať antibiotiká, magnézium, buscopan a hlavne pokoj na lôžku. Gynekologičke sa nepáčila moja placenta, jej predná stena je príliš nízko. Následujúce dni som sa snažila čo najviac oddychovať. Našťastie mi rodičia ochotne pomohli s deťmi, nákupmi a domácimi prácami.

Všetko dobre dopadlo a ja som na seba začala dávať väčší pozor. Každý večer, keď deti zaspia, si sadnem, vezmem kalendár a počítam, koľko týždňov mi ostáva do pôrodu. Je ich ale ešte stále veľa, veľmi veľa...

21. 6. 2010 |

Naposledy navštívené