24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

Dobrý vzhľad

V strednej fáze tehotnosti budete zrejme vyzerať výborne a tak sa aj budete cítiť. Vlasy budú lesklé a pleť bude ružová, hladká a zdravá.

Nie každá žena však v čase gravidity prekvitá. Vysoká hladina hormónov môže mať menej lichotivé následky na pokožku, nechty a vlasy, aj keď sa po pôrode zvyčajne stratia.

Vlasy
Husté a lesklé vlasy patria k pozitívam gravidity. Nie vždy sa však kvalita vlasov zlepší. Mastné vlasy sa môžu stať ešte mastnejšími, suché vlasy ešte suchšími a lámavejšími a môže sa vám zdať, že vám vypadáva viac vlasov než zvyčajne. Chĺpky na tvári a na tele niekedy stmavnú.

Čo robiť? Ak máte suché a lámavé vlasy, používajte jemnejší šampón a vlasové tonikum. Vlasy si nekefujte pričasto a prisilno. Mastné vlasy často umývajte, aby boli lesklé. Keďže vlasy sú počas gravidity nevyspytateľné, vyhýbajte sa trvalej ondulácii či farbeniu.

Pokožka
Vlastnosti vašej pokožky sa počas ťarchavosti pravdepodobne zlepšia. Stratia sa z nej škvrny a stane sa hladkou a vláčnou. Môže sa však stať aj to, že vaša pokožka bude veľmi suchá či naopak mastná, prípadne pokrytá škvrnami.

Čo robiť? Dôkladne si očistite pleť. Ak je príliš suchá, do suchých partií jemne votrite hydratačný krém a do kúpeľa pridajte špeciálny olej. Mydlo používajte čo najmenej.

Nechty
Možno zistíte, že sa vám nechty štiepia a lámu väčšmi než zvyčajne. Čo robiť? Pri domácich prácach i prácach v záhrade noste rukavice.

Farba pokožky
Zvýšená pigmentácia pokožky je počas tehotnosti bežná. Materské znamienka, jazvy a najmä pehy obyčajne stmavnú a zväčšia sa, na bruchu sa môže zjaviť zvislá hnedá čiara. Možno spozorujete aj hnedé fľaky na tvári či na krku. Nerobte si starosti – po pôrode čoskoro zmiznú.

Čo robiť? Vyhýbajte sa silnému slnečnému žiareniu, lebo zhoršuje pigmentáciu. Keď musíte ísť na slnko,použite krém na opaľovanie so silným ochranným filtrom. Nesnažte sa škvrny odstrániť. Ak ich chcete zamaskovať, použite kozmetickú tyčinku na ich prekrytie.Vaša pleť sa môže stať hladkou a stratia sa znej prípadné škvrny.
Zvoľte si účes, ktorý sa ľahko udržuje.

27. 12. 2009 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa

na mastne vlasyje dobry odvar z rumanceku http://www.predajbylin.sk/rumancek_kvet/index.html

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené