26. 10. 2016  |  Meniny: Demeter

Deti ako výhovorka pri sexe konkurujú bolestiam hlavy

Páry s deťmi si doprajú sex približne rovnako často ako bezdetné páry. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Bayer Schering Pharma, ktorý realizovala na vzorke osemtisíc respondentov nad 18 rokov v ôsmich európskych krajinách (Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Nórsko, Švédsko, Dánsko a Veľká Británia).

I napriek tomu sú Európania presvedčení, že deti obmedzujú ich sexuálny život. Odborníci sa preto domnievajú, že deti sú skôr veľmi vhodnou výhovorkou, podobne ako bolesť hlavy, keď ľudia sex odmietajú.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že zriedkavejšie si nájde čas na sex po narodení detí 58 percent respondentov, z toho rovnaký počet žien i mužov. V porovnaní s bezdetnými pármi si však doprajú sex približne rovnako často. U 41 percent párov s deťmi a u 44 percent bezdetných párov je to denne alebo niekoľkokrát týždenne. Jediný rozdiel spočíva v tom, že deti bránia spontánnosti. Sex si preto plánuje 39 percent opýtaných s deťmi. Takmer 40 percent ľudí sa tiež obáva, že ich pri milovaní deti prichytia.

Podľa výsledkov prieskumu ľudí neoberajú o chuť na sex deti, ale najmä vyčerpanie, stres v práci, rutina a u žien menštruácia. Deti sa tak stávajú vedome i nevedome výhovorkou, tak ako bolesť hlavy.
SITA, Pravda

1. 7. 2009 |

Naposledy navštívené