21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Čo smiem a čo nie počas tehotenstva?

Ahoj,
som v treťom mesiaci a stále okolo seba počúvam, čo smiem a čo nie.

Napríklad, že vraj nesmiem dvíhať ruky, vešať záclony, umývať okna, nosiť topánky na malom opätku. Prosím napíšte mi, či sa mám tým riadiť alebo nie. Ďakujem!

D.

Aký je Váš názor? Zažívate alebo zažili ste niečo podobné? A riadili ste sa rady svojho okolia alebo ste sa riadili svojím vnútorným pocitom? Diskutujte o tom na našom fóre.

Ako ste naučili svoje bábätko zaspávať samé?

Ahojte maminky,
čo máte 2-ročné detičky, ako ste ich naučili zaspávať samé?

Naša Sašenka už ako bábätko nechcela spinkať v postieľke, zaspala iba na "veľkej" posteli medzi nami, rodičmi. A to jej zostalo. Nie a nie zaspinkať sama, musím si k nej ľahnúť ja alebo manžel, povedať rozprávočku, chytiť za rúčku...
Skúšali sme aj systém "dať pusu, povedať dobrú noc a odísť od nej do inej izby", ale márne. Vždy prišla za nami a tak sa to opakovalo stále dokola. Aké máte skúsenosti, kedy je ten "správny" vek, aby sa naučila spinkať sama, resp. aj vo vlastnej postieľke?

K.

Aké sú Vaše skúsenosti? Máte nejaké tipy na uspanie dieťatka? Prezradte nám svoje skúsenosti a zážitky na našom fóre.

Prvé strihanie vláskov

Ahoj,
zaujímalo by ma, či už ste niektorá z Vás strihali svojim ratolestiam vlásky?

Syn pred nedávnom oslávil svoje prvé narodeniny a začala som premýšľať nad tým, že mu trochu skrátim vlásky. Mám problém mu však ostrihať nechty, ako sa snaží chytiť nožničky a teraz vlasy, keď ani neuvidí, čo robím. Obávam sa, že sa bude otáčať za nožnicami. A tak asi budeme musieť ísť ku kaderníčke, veď predsa majú viac skúseností. Ako ste na tom Vy? Máte nejaké rady a tipy?

A.

Taktiež premýšľate, že svojmu drobčeku skrátite vlasy? Ako sa to chystáte urobiť alebo ako ste to vyriešili? Zaregistrujte sa u nás a na našom fóre sa s nami podeľte o Vaše skúsenosti.

8. 6. 2010 |

Naposledy navštívené