24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

Čo si myslíte o homosexuálnom rodičovstve vy?

Článok o túžbe homosexuálnych párov po vlastnom dieťati „Adopcia homosexuálnymi pármi“, rozpútal nečakanú diskusiu. Aký je váš názor, milí čitatelia?
foto: istock.com

Pre niekoho je to jasná voľba, niekomu to pripadá choré. Tu sú niektoré názory z našej diskusie.

"Dieťa predsa potrebuje hlavne lásku a nejaké detaily typu sexuálna orientácia rodičov do určitého veku sa veľmi neriešia. Jednoducho sú dve mamky lepšie ako žiadna."

M.

"Ja absolútne nesúhlasím. Základom štátu je rodina, mama a otec, kde sú dieťaťu vštepované základné morálne kódexy. Muž nech je mužom a žena ženou! Muž otcom a žena mamou! Homosexualita, nech si ju ospravedlňuje dnešný zvrátený svet ako chce, je chorá a homosexuálovia už z trucu snáď nevedia čo by, keď ich omrzí ich „partner“, tak si nájdu potom zvieratá??? A ešte nám potom budú tvrdiť, že to majú vrodené. Takže ja som zásadne proti adopciám homosexuálnymi pármi!."

Luci

"Myslím, že o adopcii homosexuálnymi pármi sa môžeme začať baviť až vo chvíli, kedy bude naplnený „dopyt“ po deťoch z kojeneckých ústavov a detských domov heterosexuálnymi pármi – a ten kvôli zlej legislatíve stále nie je. Snáď každý pozná vo svojom okolí nejaký manželský pár, ktorý túži po dieťati, ale zo strany štátu pozná len buzeráciu, vyplňovanie kôp dotazníkov a hlavne únavné čakanie. Otázka teda nestojí (!), či radšej homosexuálny pár alebo detský domov, pretože čakateľov z úplných rodín (najmä o deti z kojeneckých ústavov) je v súčasnej dobe nadbytok. Výzvou štátu je tento nepriaznivý trend zmeniť a až potom (nie skôr) môžeme diskutovať, či ľudia v registrovanom partnerstve môžu adoptovať deti, prípadne za akých podmienok."

Danka

"Najprv si dovolím odkaz pre Luci: My neklameme, že to máme vrodené. Musíte čítať viac literatúry a to hlavne odbornej a lekárskej a potom pochopíte, čo je zvrátené. Či homosexualita a jej vrodenosť, alebo vaše názory. A ani žiadne zvieratá sa nestanú naším sexuálnym objektom, ale k tomu sa vyjadrovať už naozaj netreba.

Áno, je pravda, že dieťaťu chýba pri dvoch mužoch matka a pri dvoch ženách otec. Ale pozrime sa okolo seba. Koľko detí žije v domovoch bez akéhokoľvek pocitu lásky. Viete si to predstaviť? No viete?! Nikto ani len netušíme, aké sú to pocity. Zaspávať v domove bez lásky, bez bozku a objatia!

Pozrime sa aj na neúplné rodiny. Tu tiež chýba matka, tu tiež chýba otec. Takto bude mať dieťa otcov, či matky dve. Bude mať domov, bude mať podporu a lásku. Bude mať rovnako dobre zabezpečený život, ako deti v klasických rodinách, aj po citovej, aj po hmotnej stránke.

Viete čo je rozhodujúce? Individuálny pohľad na človeka. Nie na to, či je gay, lesbička alebo heterosexuál. Ide o psychický stav človeka a o jeho zodpovednosť voči úlohe rodičovstva. Nevhodným rodičom môže byť človek akejkoľvek orientácie. Súhlasíte?"

"Jediný problém, ktorý je postupne na ústupe, je diskriminácia takýchto detí v školách a to hlavne na základnej škole. Zo stredných škôl sa postupne vytráca a na vysokých už ani nie je, čo riešiť. Hovorím to z vlastnej skúsenosti. Spoločnosť sa postupne vymaňuje z komplexov, nalepených na ľudstvo v priebehu 11. - 19. storočia. V budúcnosti to však vidím ako čoraz bezproblémovejšie."

Richard

Ešte dodatok:

"Ja osobne som gay. Som však ešte primladý na to, aby som mohol riešiť rodičovstvo v praxi (22). Mám však úžasnú priateľku, ktorá má malinkého synčeka. Prebudil sa vo mne k nemu veľmi silný cit a robí mi obrovskú radosť, keď s malinkým môžem byť. O tomto som celý čas hovoril, o tých citoch. Gay neznamená vždy len odmeranú bezcitnú afektovanú "buznu", to je len časť spoločenstva, ktoré nám viac menej robí hanbu, pretože na nich si bulvár zgustne a to sú tí, ktorých bulvár všade prezentuje. Ale je tu množstvo gayov, ktorý sú iní a ktorý túžia mať a milovať deti, ktorí sú úžasnými strýkami a krstnými otcami... a chceli by viac... ale konvencie a pokrivené názory im to znemožňujú."

"Keď čítam také príspevky, aké píše Luci, hovorím si, že jej asi nejde o blaho detí, ale o to, čo by na to povedali iní a či sa to neprotiví nejakým nepísaným pravidlám či bigotným názorom cirkvi. U detí ide predovšetkým o to, aby mali veľa lásky, starostlivosti a domov. Veľmi pochybujem, že si lesbičky a gayovia deti zaobstarávajú z nudy, ale jednoducho len preto, že majú rovnaké pudy ako heterosexuálne páry.
Ja fandím každému, kto sa pustí do výchovy adoptovaného dieťaťa a je mi jedno, či je to homosexuál alebo heterosexuál. Láska k deťom totiž nemá pohlavie ani orientáciu."

Hawy

"Ja fandím tomu, aby gayovia a lesbičky mohli adoptovať deti. Ako už tu bolo napísané, deti potrebujú hlavne lásku a mať niekoho, komu môžu dôverovať.
Veľa heterosexuálnych párov deti týrajú a zabíjajú. Myslím, že ak niekto chce dať deťom lásku, nech je to ktokoľvek, hlavne že tú lásku dostane..."

Adela

Na Babywebe tiež nájdete:

Adopcia homosexuálnymi pármi?
Osvojenie dieťaťa
Láska, deti, manželstvo

16. 8. 2010 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk

Naposledy navštívené