28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Chcem tretie dieťa po cisárskych rezoch

OTÁZKA TÝŽDŇA Môžem si dovoliť tretie tehotenstvo, keď už mám za sebou dva cisárske rezy (už je to 8 rokov)? Mám 39 a môj gynekológ mi tretie otehotnenie neodporučil práve preto, že by znovu muselo byť ukončené cisárskym rezom. Aké je riziko, keď žena rodí trikrát cisárskym rezom?

Gynekoložka MUDr. Radka Gregorová odpovídá:

Ak ste dvakrát rodili cisárskym rezom, tak by ďalšie tehotenstvo určite bolo opäť ukončené cisárskym rezom. Prikláňala by som sa k názoru vášho lekára a ďalšie tehotenstvo by som vám neodporúčala.

Stena maternice môže byť v mieste jazvy po cisárskom reze zoslabená a môže nastať jej prasknutie. Ďalším problémom môže byť, že bola v jazve umiestnená placenta. Rozhodnutie je, samozrejme, na vás, ale je nutné starostlivo zvážiť tieto riziká.

15. 6. 2015 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázok používateľa Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak melo by to jit

Obrázok používateľa fatale
fatale

Dobrý deň, chcela by som od Vás poradiť.Plánujem mať tretie dieťa, sale beriem silné lieky, ktoré sme už s mojou lekárkou prebrali a budeme ich postupne vysadzovať a nasadzovať také ktoré nebudú škodiť plodu.Keďže je to plánované, chcela by som rodiť na začiatku apríla 5-15.4.2011 Ktoré dátumy by som mala asi otehotnieť?Veľmi pekne ďakujem. Viki :)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené