24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

Baby LIVE! Šarlotka (99): Nová diagnóza

Každý nový deň prináša niečo nové. Tak som sa jedného rána prebudila s pocitom, že už konečne musím so sebou niečo spraviť a že asi s mojou psychikou nebude všetko v poriadku. Otvorila som počítač a začala čítať. A dočítala som sa, že za všetkými mojimi náladami, plačmi, nepohodou a únavou je popôrodná depresia.
foto: Braňo Herchl

Nie je to už len popôrodné blues, prepracovala som sa hlbšie. Veď načo by som ja bola len taká obyčajná, musím byť vždy niečo viac. : -( Odhodlávam sa zájsť k doktorovi, len sa trošku bojím, aby mi nechcel zastaviť mlieko a nasadiť antidepresíva. Pretože podľa toho, čo som si prečítala v odborných článkoch, som zrelá už až na takýto zákrok. Pokúšam sa to zatiaľ riešiť alternatívne pomocou homeopatík a klokankovaním, len môj chrbát (predsa som už starší človek) sa začína stavať na odpor. Izabele sa celodenné nosenie v nosiči na mame veľmi páči a ja jej verím. Veľmi si želám, aby tento spôsob „liečby" zabral a aby som sa už konečne dokázala tešiť z dcéry, ktorú som si vysnívala, aby som sa mohla vyspať, aby som sa dokázala usmiať na tých, ktorí si to zaslúžia. Je ťažké priznať si chybu vo vlastnej hlave, pevne verím, že tým, že sa o tom bude otvorene hovoriť a písať, viac žien pochopí, že niečo nie je ok, a začnú konať. Alebo možno si rodinní príslušníci uvedomia, že tá žena, ktorú poznali a ktorá sa zmenila, môže byť opäť sama sebou, len potrebuje pomoc.


Nechaj mi moje čižmy!!

Stále som však v stave, že si uvedomujem situáciu, dôsledky a následky svojich činov, preto si myslím, že svoj stav zvládam. A dúfam, že keby bolo fakt zle, že si to na mne niekto všimne a niečo spraví. Lebo keď som si prečítala, čo všetko dokázali ženy spraviť pod vplyvom popôrodnej depresie či psychózy, až ma zamrazilo. A najhoršie je to, že tento stav nevie nikto ovplyvniť, zmeniť ani vygumovať z hlavy. Proste príde a je dôležité, aby sa riešil čím skôr. Preto som si reálne dala ultimátum do konca tohto týždňa a ak sa nič nezlepší, pôjdem si pýtať pomoc. Lebo nie je hanba o pomoc požiadať, hanbou je nepriznať sebe ani okoliu problém.

Naša prvorodená sa borí s chorobami. Nechápem, čo sa s jej telom deje, po angíne, ktorú sme hravo zvládli, sa v utorok vrátila domov chrchlajúc ako starý deravý hrniec a s horúčkou. Jej stav sa v noci zhoršil natoľko, že som sa ráno rozhodla ísť s ňou k lekárke. Obvykle chodím k lekárke až po troch dňoch neúspešnej domácej liečby. Lebo viem, že deti niekedy mávajú horúčku len tak, a snažím sa nestresovať pri každom soplíku. No a verdikt po vyšetrení znel – prerezaná stolička :-) a organizmus oslabený zúbkovaním potrápil nejaký ľahký vírus, ktorý sa podarilo úspešne po dvoch dňoch zažehnať. Takže je už vo svojej obľúbenej škôlke a vystrája ostošesť.


Zoznamujem sa s bicyklom

Na Babywebe tiež nájdete:

Prišla na to, že veta môže mať viac ako dve slová a začína sa u nás veľká zábava. Chce hovoriť ako my dospeláci, tak skladá slová v rôznych tvaroch a rodoch do kadejakých slovných zoskupení a pre nás je niekedy dosť ťažké sa nesmiať. Dnes ráno pozývala na pivo najprv bábiku a potom tatu vetou: „Ide babika Lotkou na pio... ide pio na Noko tato Lotkou..." ... a nesmejte sa :-) a najhoršie je, keď sa mi snaží niečo dôležité vysvetliť a ja jej nerozumiem. To ju dokáže tak naštvať, že už zopárkrát ma kvôli tomu aj zbila.


Ako bábika išla na pivo

Čo je pre mňa nepochopiteľné a udivujúce, je fakt, že nikto ju neučil konkrétne farby a ona vie pomenovať všetky základné a tiež vie počítať do desať. Dokonca už chápe aj význam čísloviek, dnes mi spočítala myšky-hryzky v knižke. Normálne mi padla sánka. Stále ju vnímam ako malé dieťatko a ona ma neustále prekvapuje svojou inteligenciou. Už sa asi budem musieť prepnúť na vyššiu úroveň a začať ju viac stimulovať. Pretože učiť sa ju veľmi baví. Musí to byť, samozrejme, formou hry, ale je veľmi vnímavá a má skvelú pamäť. Vo svojich aktuálnych dvoch rokoch a dvoch mesiacoch vie zaspievať 14 detských pesničiek a vždy, keď jej zaspievam novú, dokáže si ju rýchlo zapamätať a s mojou pomocou sa ju naučí za deň-dva.

Asi je to pre mnohé deti normálne, mne to však akosi stále nedochádza, že moje dieťa „starne" a múdrie. Som na ňu hrdá, rada sa pochválim pokrokmi a skromnosťou pri nej veľmi nedisponujem. :-)

Diagnóza – bežný rodič :-), svoje dieťa vidím cez ružové okuliare.

Užívajte prvé teplé dni, slniečko pomáha na všetky choroby tela i duše.

Vaše Bombičky

26. 5. 2014 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázok používateľa Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, tvoj životný príbeh čítam od zažiatku Mika a som chlap, nevadí. Možo že to bude znieť otrepane ale viera ti pomôže, ver mi začni čítať sväté písmo a choď do kostola, pritom stačí ak tam prídeš, nemusíš nič hovoriť:). Ver mi pomôže ti to, pretože z toho sa dostanež len sama a to s rozhovorom s  bohom a sama so sebou. Viem že veriaca nie si, ale skús to a potom mi napíš či to trochu pomohlo, veď nič za to nedáš, skús, OK?

Obrázok používateľa Tinka
Tinka

Ahoj Mika, viem presne ako sa cítiš keďže som si týmto prešla pri svojej dcérke a bolo to strašné. Mne najviac pomohol manžel a to že ma nútil chodiť do spoločnosti a každý deň mi umožnil mať aspoň hodinu až dve pre seba úplne bez malej, bez neho. Využívala som ju hlavne na kúpele, prechádzky, neskôr som chodila cvičiť a pomohlo mi to popravde viac ako klokankovanie, keďže pri tom ma bolel chrbát a mala som len väčšiu zlosť prečo práve ja. Držím palce nech sa z toho dostaneš čím skôr. 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené