26. 10. 2016  |  Meniny: Demeter

Baby LIVE! Šarlotka (80): Kde bolo, tam bolo…

Vianoce sa blížia závratnou rýchlosťou, kiahne rovnakou rýchlosťou opúšťajú náš domov a choroby sa rozhodli, že už nás potrápili dosť. Len ten stres keby ešte chcel ísť do tepla na dovolenku! Ako každý rok, aj tento sa v robote doťahuje na poslednú chvíľu všetko, čo sme nestihli, pripravujeme vianočnú kapustnicu, bojujem s veriteľmi a dlžníkmi a ako každý rok sa snažím byť pokojná a naplánovať si sviatky oddychu a pokoja na spokojnosť všetkých zúčastnených.
foto: Braňo Herchl

Cez víkend sa mi podarilo pripraviť aspoň adventný veniec, ktorý možno na prvý pohľad vôbec tak nevyzerá, ale rozhodla som sa, že popustím uzdu svojej kreativite a nechám sa uniesť. Pustila som si vianočné swingovačky, zhromaždila na stôl všetko, čo mám k dispozícii s vianočnou tematikou, a keďže sme boli so Šarlot viac ako týždeň v karanténe zatvorené doma a nestihla som si ani len sviečky zabezpečiť, vypomohla som si modernými technológiami. Na internete som si „vygúglila“ adventný veniec a čuduj sa svete, odrazu som mala presnú predstavu, čo z toho skoro-nič na stole vykúzlim. Keď Norko prišiel večer domov, musela som mu svoje dielo šťavnato opísať a vysvetliť, pochopil však veľmi rýchlo :-), tak azda aj každá sviatočná návšteva pochopí moje abstraktné umenie. :-)

Môj doktor mi na otázku, ako sa zbaviť nepríjemného vnútorného tlaku a stresu, odporučil začať sa venovať nejakej príjemnej aktivite – buď sexu alebo si nájsť nejakú kreatívnu činnosť. Keďže to prvé je obmedzené časovo a prítomnosťou sparingpartnera, rozhodla som sa, že si tento rok vyzdobím dom netradičnou vianočnou výzdobou. Zatiaľ ju mám len tak chaoticky porozhadzovanú po hlave a čakám na ten správny okamih a chuť začať konať. Dúfam, že tento víkend sa to podarí a aspoň začnem. Ešte ani stromček nečaká za domom, tento rok sa rozhodujeme, že si zadovážime stromček v kvetináči a na jar ho zasadíme do našej „staronovej” záhrady. Ja mám rada trvácne veci a nejako sa teraz pod vplyvom hormónov neviem zbaviť ustavičnej potreby niekoho a niečo zachraňovať. A taký vianočný stromček je tiež len tvor hodný záchrany, nie? :-)

Čítajte aj:

Plávanie malých detí nie je žiadna veda
Prečo sa chodí s bábätkom na kontrolu bedier
Prečo sa chlapci hrajú s autami a dievčatá s bábikami?

Minulý piatok sme po prvýkrát vyskúšali večerné leštenie čižmičiek a ranné prekvapenie z mikulášskej nádielky. Čistenie čižiem bola veľká zábava, pretože hocičo, čo sa robí s vodou a hubkou, je veľká psina, hlavne aby bolo aspoň tričko úplne mokré. No ráno sme mali väčšiu radosť z plnej čižmy my dvaja. Naše dietko zatiaľ celkom správne nepochopilo ten magický okamih, predpokladám, že rovnako to dopadne aj s vianočnými darčekmi, takže som si vydýchla. Začala som totiž chytať miernu hystériu z toho, že pre ňu máme len Spievankovo. Aj keď nemám rada také to obdarovávanie miliónom vecí, odrazu som pod všadeprítomným vianočným tlakom pocítila silnú potrebu a nutkanie vtrhnúť do hračkárstva a vykúpiť všetko, čo je určené dvojročným deťom. Po minulopiatkovom Šarlotkinom odignorovaní mikulášskeho balíčka som sa upokojila a odložila som to stresovanie na nasledujúci rok. O jednu starosť, chvalabohu, menej. :-)

V piatok ráno mám poradňu so svojím nafukujúcim sa balónom a keďže sa necítim ktovieako dobre, modlím sa, aby som si nasledujúce dni užila, hoci aj ležiac, doma.

Držte palce, pečte, upratujte, behajte, nakupujte… a hlavne varte veľa vína a punču. S takýmto dopingom ide všetko ľahšie a každý problém má hneď niekoľko riešení... :-)

Vaše Bombičky

 

 

 

12. 12. 2013 |

Naposledy navštívené