19. 2. 2017  |  Meniny: Vlasta

Baby LIVE!

Projekt Baby LIVE! Je priamym prenosom zážitkov čerstvých mamičiek a ich detičiek. Môžete sa dozvedieť aký je vývoj dieťaťa, aké majú poznatky, zážitky a čo všetko pre deti musia spraviť. Zaujímavé sú tiež zážitky ostatných členov rodiny a reakcie ich okolia. Raz týždenne máte príležitosť nahliadnuť do ich rodinného života a všetkého čo ich trápi či teší a dozvedieť sa, čo všetko im bábätko pripravilo.

Baby LIVE! Šarlotka (99): Nová diagnóza

Každý nový deň prináša niečo nové. Tak som sa jedného rána prebudila s pocitom, že už konečne musím so sebou niečo spraviť a že asi s mojou psychikou nebude všetko v poriadku. Otvorila som počítač a začala čítať. A dočítala som sa, že za všetkými... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (100): Kolotoč

S príchodom domov sa začal zábavný kolotoč. Šarlotke sa nový obyvateľ zatiaľ veľmi páči, no už sa začínajú skúšky nervov pre rodičov. Odrazu pochopila, že už nie je sama a nie je len ona naším stredom vesmíru, a pár žiarlivých scén sme si už... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (93): Nemocnica

Tak si ležím od stredy v nemocnici a Šarlotkinu oslavu druhých narodenín sme posunuli o týždeň. Azda dovtedy už budem voľná – či dva v jednom, alebo už po častiach, to netuším. V utorok na obed ma začali trápiť divné bolesti celého brucha, krížov,... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (92): Domáci pôrod?

Už týždeň sa pripravujeme na všetky situácie. Tak ako mi môj doktor pred troma týždňami v poradni radil, aby sme sa do pôrodnice v Martine vybrali radšej hneď, ako si začnem byť neistá bruškovým obyvateľom a jeho príchodom na svet, tak mi ďalší... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (90): Veľryba

Napriek tomu, že som zatiaľ pribrala 10,5 kg a mám výrazne nižšiu hmotnosť ako pri prvom tehotenstve, pripadám si ako obrovitánska veľryba. Fučím, achkám, ťarbem sa, pri chôdzi nechcene napodobňujem kačku a mám pocit, že mi je malá moja vlastná koža. Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (86): Strach

Začínam sa báť. Nie je to strach z pôrodu, viem, že to zvládnem, a ak sa mi podarí stihnúť aj epidurál, bude to opäť ako pri prvom v pohode. Nie z toho, ako budem fungovať s dvoma deťmi (sú mamy, ktoré ich majú niekoľkokrát viac a dokážu to s... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (85): To dáme!

Cítim sa ako veľryba v úzkej jaskyni s obmedzeným množstvom kyslíka. Neviem riadne dýchať, všetko ma tlačí, všade ma pichá, nevládzem sa bez zadýchania ani obuť a únava ma privádza do zúfalstva. Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (84): Oko za oko

Vo Švédsku sa jedna matka postarala o celoštátnu búrlivú diskusiu o vhodnosti „materinského porna”. Dovolila si totiž zavesiť na sociálnu sieť fotku, na ktorej dojčí svojho malého syna. A táto kompromitujúca fotka obsahovala jej nahý prsník, na... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (81): Nemocničné blues

Keď som bola zjari na ročnej gynekologickej prehliadke, dali sme s doktorom debatu o priemernej pacientke druhorodičke. Podľa jeho vnímania má vo svojej ambulancii maximálne 5 % druhorodičiek vo vyššom veku (rozumej po tridsiatke), ktoré prežili... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (77): Jasličky

Práve som dočítala článok a následne fúru názorov na tému „jasličky – v žiadnom prípade“. Chvíľami sa mi zastavoval dych nad prudérnym, vraj odborným názorom, chvíľami som krútila hlavou a dvíhala obočie nad nechápajúcimi názormi rodičov. Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (76): Jesenná depka

Tento rok prišla tichučko, neočakávaná, nevítaná spolu so sychravým počasím a s nádchou. Uvelebila sa v mojich očiach a nepomáhajú ani osvedčené domáce recepty. A zo mňa akoby prešla aj na hviezdu. Nie som si celkom istá, či taký malý človek môže... Celý článok »

Baby LIVE! Šarlotka (74): Chrobačné dni

Keď prídu chrobačné dni, mrzutá je celá rodina. Je až neuveriteľné, ako dokáže nálada jedného člena zohratého tímu vyradiť z prevádzky celú skupinu. Šarlot má teraz také chrobačné obdobie, v literatúre tomu hovoria „obdobie vzdoru“. Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené