28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

Začali sme 10. týždeň...

KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo by to vymyslieť ďalšiu. :-)

Moje plánované druhé tehotenstvo si zatiaľ veľmi užívam a spolu s manželom a 3,5 ročným synom sa na bábätko veľmi tešíme. Aj keď syn občas spomenie, keď sa ho opýtam či chce sestričku, zdutý odpovie: „Ja ju nechcem, ani ju neľúbim!“ Pri hlbšom riešení či mu to prinesie aj nejaké benefity sa už k tomu stavia trochu inak a už ju strašne ľúbi, a chce už aby sa narodila. To, že mu to zrejme zo začiatku prinesie viac mínusom, ako plusov, chudáčik zatiaľ nechápe a ani ho s tým oboznamovať nemienim. Predsa len, chcem si ho užiť ako jedináčika ako sa len dá, kým sa ešte dá. A status skvelej matky si tým narúšať nemienim... :-)

Vrátim sa k tej našej leteckej dovolenke. Na iné problémy a ťažkosti spojené s tehotenstvom príde čas iné týždne. Dieťatko sme plánovali, podarilo sa nám (nedá mi nenapísať vďaka Bohu) po mesiaci. Chceli sme, aby sa narodilo v podobnom čase ako syn, takto bude medzi nimi mesiac, plus teda 4 roky. Rátali sme s tým, že to príde rýchlo, keďže syn sa nám podaril na prvý pokus (rozumej nie sexu ako takému, ale sexu bez akejkoľvek ochrany). Napriek tomu je tu tá možnosť, že to príde neskôr, tak sme si plánovali ešte jednu dovolenku koncom leta.

Týždeň pred rezervovaným letom som nedostala menštruáciu. Hneď som vedela, že som tehotná. Lenže dovolenku som rušiť nechcela, keďže aj ja som si chcela ešte oddýchnuť, syn sa tešil, manžel tiež, že odíde z firmy. Pretože on pokiaľ nie je mimo SK, tak je stále prinajlepšom na telefóne. Tak som si začala čítať rôzne skupinové debaty na všemožných fórach. A prišla som k záveru, že pokiaľ sa niečo nestane dieťatku v lietadle, je to hádam čistý zázrak. Ešte šťastie, že mi tehotenstvom nepreplo (zatiaľ) úplne. A zdravý úsudok funguje, nerobila som si z toho nič.

Teda snažila som sa, pretože takéto zaručené informácie vedia riadne nahlodať už aj tak hormónami nahlodanú psychiku. Tak som pekne počkala na poradňu k mojej gynekologičke a opýtala som sa jej na jej názor. Našťastie mám skvelú gynekologičku, ktorá mi veľmi pomohla keď som rodila môjho prvého syna a preto mám na pôrod, len tie najlepšie spomienky. Ako lekárka mi síce nepovedala priamo, že choď, kľudne, neboj sa ničoho... Ale mi vysvetlila, že pri takýchto relatívne kratších letoch ožiarenie nie je také ako pri medzikontinentálnych letoch. A že riziko, že budem tam ležať na pláži, je také isté, ako keď budem doma ležať na gauči.

Tak sme si so spokojným svedomím dovolenku zaplatili, zbalili sa a odleteli na týždeň k moru. Dovolenku sme si užili hádam všetci. Ja o niečo viac ako môj manžel, pretože náš syn je vždy pri mori viac nalepený na ňom, ako na mne. Na jednej strane s ním je väčšia sranda, na tobogánoch, pri šnorchlovaní či pri chytaní rôznych živočíchov v mori. A jednak preto, že manžel mi už nedovolil malého dvíhať na ruky, predsa len do 20 kg mu už veľa nechýba. Takže ku všetkým zaručeným diskusiám a hoaxo-maniačkám by som veľmi rada napísala, choďte na dovolenku ak nemáte žiadne problémy, ak sa na to cítite, a oddýchnite si pokiaľ sa dá. A opáľte sa samozrejme. :-)


Jana je v 10. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené