23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Výsledky Triple a ultrazvuk

BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo, ako zle testy vychádzajú.
foto: istock.com

O toľkých vystrašených ženách som čítala, že to naruší tu rovnováhu viery a človek trochu zapochybuje. Teda aj mne v čakárni búchalo srdiečko... Tak vošla som do vnútra.

Bola to poradňa, kde mi konečne nebrali krv, teda mi sestrička len zmerala tlak. Ten bol ako vždy nízky. Odvážila som sa. Ech... dve kilečka viac ako pred mesiacom :-D Stále som sa chcela opýtať, že ako dopadli testy, no vždy tam niekto vošiel, potom zvonil telefón a stále niečo riešila. Boli po dovolenke, tak som to chápala, no ja som už chcela len odpoveď.

Potom si zapísala moje údaje o váhe a tlaku a konečne telefonujúc položila na okraj pultu moju kartu. Teraz prišla moja chvíľa a kartu som si odvážne vzala do ruky a začala som listovať. Vlastne výsledky boli hneď na začiatku založené v karte. Problém bol však v tom, že keď som to začala čítať, vôbec som si nebola istá, aký je výsledok.

Boli tam rôzne údaje a čísla a nejaký text, no až posledná veta vyzerala sľubne a dobre pre mňa. No keď dotelefonovala s nedočkavými pacientkami, tak som sa jej opýtala, aké sú výsledky testov. Konečne prišla vytúžená odpoveď: " Všetko mate v poriadku." Fúúú, haleluja! Vedela som to vo vnútri, ale aj tak som si riadne vydýchla.

Štyri týždne som čakala na výsledok a vďaka Bohu je všetko v poriadku. No ešte to nebolo v to ráno všetko. Čakal ma diagnostický ultrazvuk, kde som sa mala dozvedieť aj pohlavie. Test vyšiel dobre a ešte ten ultrazvuk. Tak začal pozerať na monitor a ako prvé otázky padli, že čo by sme chceli mať. Tak som mu samozrejme povedala, že nakoľko máme doma troch chalanov, tak zišla by sa konečne baba. A povedal čo vidí...

No zatiaľ to neprezradím :-D, nakoľko sme sa s manželom dohodli, že si to necháme pre seba. Totiž, množstvo omylov sa aj v tejto oblasti už urobilo a tak ešte počkáme na 3D ultrazvuk alebo do pôrodu ;-) No a potom aj potvrdil, že bábätko ma všetko dobré vyvinuté a že je všetko v poriadku.

Odchádzala som spokojná a šťastná, že je všetko o.k. a že dieťatko je zdravé a má sa fajn. Wau... My mamičky to cítime, že dieťatko v nás je zdravé a mnohokrát cítime aj to pohlavie dieťaťa, či je to chalan alebo dievčatko, ale mám pocit, že ta prenátalna starostlivosť je až príliš "starostlivá" a vyrába v nás maminach strach. No samozrejme, pri rizikových tehotenstvách je to nevyhnutné a potrebné. Alebo je to v tom, že by sme mali menej čítať na internete katastrofické a zle odkazy a príbehy. Boli by sme určite pokojnejšie.

Mnohokrát si doslova zakazujem čítať niektoré články. Napríklad, teraz počas tých štyroch týždňov čakania na Triple výsledky som nečítala nič o tom, lebo vedela som, že by som sa ešte viac vystrašila.

Tak mamičky, ak čakáte na výsledky Triple, tak prajem vám, aby ste boli trpezlivé a neprikladali tomu až takú váhu, nakoľko aj keď vyšli nepriaznivo, tak bábätka sú zdravé. Teda najviac vám prajem, aby boli všetky výsledky dobré.

Tešme sa a užívajme si bábätka aj v našich bruškách...


Tina je v 23. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

22. 9. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené