23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Vyróza alebo "som tehotnáááá"

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala vyklopiť tam vnútri na koberec pred celou rodinou a známymi.Ešteže sa nevydávam ja :) Žení sa mi bratranec a už po tretí krát :) Dúfam že mu to tento raz už vyjde.Hostina bola perfektná ale ja som sa jedla ani alkoholu nemohla ani dotknúť.Striedala sa u mňa zimnica a návaly tepla...Naliehavá nevoľnosť ma neopúšťala ani v priebehu ďalších dní, tak som usúdila že ma sklátila VYRÓZA. Nariadila som si dietu a kľudový režim. Napadlo ma že už by som mala dostať aj menzes,možno preto mi je zle. Pozriem do menštruačného kalendára a ....... už je mi to jasné meškám 2dni :)

Trielila som do lekárne pre tehotenský test.Kúpila som výhodné balenie 2v1 :) Hneď som jeden z tých testov nedočkavo vyskúšala. Výsledok bol negatívny,teda nie som v tom :(. Nebudem panikáriť a ak je to VYRÓZA tak o pár dní prejde myslela som si. Nespala som celú noc,nedalo mi to tak som hneď ráno opäť utekala do kúpeľne....Jasné test z ranného moču ukázal dve jasne vyditeľné, krásne zreteľné čiaročky. SOM TEHOTNÁAAÁ ,mimochodom už druhý krát v tomto roku. V januári som mala Ma (missed abort) to je samovoľný potrat v 5tom týždni. Veľmi ťažko som niesla túto stratu,aj kvôli prístupu lekárov na urgentnom príjme v Ružinove. Teraz nám pán boh dal ďalšiu šancu,je to znamenie.Mám obrovskú radosť ale aj veľké obavy. Tento pocit určite dôverne pozná každá žena, ktorá prišla o dieťa...Muž prijal túto správu celkom "mužne" sľúbil že bude stáť pri mne a pomôže ako bude mocť.Aj kedˇ už jedného potomka máme túžime rozšíriť našu rodinku.Tá radosť v jeho očiach bola neprehliadnutelná,leskly sa mu v slzičky v očiach a to mi dodalo odvahy :)

Prvá návšteva na gynde u nového doktora dopadla fajn. Pán doktor je skvelý odborník aj sympatický,len sa málo usmieva. :). Som v 6tom týždni, všetko je v najlepšom poriadku,ale pre predchádzajúce zdravotné problémy ma v januári,preliečenú endometriózu a rizikové prvé tehotenstvo mám brať kyselinu listovú,železo a magnézium večer...

Doma vládne neopísatelná radosť,teší sa celá rodina. Najviac sa teší asi budúci "veľký brat" Janíčko, chcel by mať sestričku...

Niekoľko dní po prvotnej eufórii prichádza nepríjemné prekvapenie. Počas noci ma zobudili bolesti v podbrušku a ráno na papieri krv... Zľakla som sa, tak som letela k novému doktorkovi. Sestričke som oznámila čo sa deje,pozvala ma okamžite dnu. Páčilo sa mi že ma nenechala čakať na chodbe v poradí. Vybrala som si dobrú ambulanciu. :) Vyšetrenie ma ukľudnilo,baby je v poriadku,to len tá moja zle vy vinutá maternica sa rozťahuje. Dostala som Dupfaston 2x denne, pán doktor mi nariadil kľud na lôžku. Mám ležať,až do prvej poradne...Tak teda oddychujem a užívam si starostlivosť "otecka" :)
Milé tehuľky, maminky aj snažilky od teraz sa budeme stretávať pravidelne tak držte palčeky aby sme do prvej poradne boli v poriadku...s pozdravom Katus

21. 7. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené