22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Výbavička

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...

Už dlhší čas premýšľam že treba kúpiť aspoň ten základ. Som pokročilom štádiu tehotenstva, a vzhľadom na môj doterajší stav, moje telo mi hovorí že sa to môže stať aj skôr. Nechcem nič nechávať na poslednú chvíľu alebo nedajbože budem nútená nechať nákupy na môjho drahého a na zbytok rodiny keby som sa dostala do nemocnice alebo podobne. A tak sa chystám vybrať si deň kedy sa budem cítiť lepšie a môj drahý bude mať dostatok času absolvovať nákupy so mnou...

V jedno poobede sme si spolu sadli a napísali sme zoznam základnej výbavičky ktorú potrebujeme kúpiť. Niečo mi zostalo aj po prvorodenom a nakoniec aj dosť vecičiek dostaneme lebo v rodine očakávame ešte jedno dieťatko o dva mesiace skôr ako príde to naše, takže kopu aj podedíme :-)

Podľa zoznamu by sme nemali minúť viac ako 150eur, okrem kočíka a postieľky samozrejme. Hm... Naivná domnienka... :-) Na zozname bolo: fusak, zavinovačka, deka, látkové plienky, 6 košielok, 3 svetríky, 6 dupačiek, 2 pančušky, 3 čiapky (2 tenšie, 1 hrubá na von), 6 bodyčok pod košieľky, 3 podbradníčky, 3 rukavičky, 2 poštolky, a 1 komplet oblečko na von. Základná kozmetika pre bábo: olejček na telíčko, krémik na riťku, detský šampónik na telíčko a vlásky, vlhké utierky a jednorázové plienky, 2 dudle, a 2 flašky. Vybrali sme sa teda na nákupy...  

Už dopredu som mala očekované :-) kam pôjdeme nakupovať... Aj keď som nič pred tým nekupovala, ale som si pomaličky zisťovala kde majú čo lacnejšie, kvalitnejšie a hlavne pod jednou strechou. Tešila som sa veľmi, na tie malinké vecičky. Veď ktorá žena nemá rada nákupy a ešte k tomu takéto roztomilé...

Od momentu ako som vošla do obchodu som bola normálne vo vytŕžení. A nie len ja ale aj môj prvorodený. Ten pobehoval popri regáloch a vyberal čo všetko by malinkej sestričke kúpil. A tak sme mali cca po hodine a pol bezbrehého nakupovania, kedy ma môj muž musel už niekoľký krát upozorniť že už by som sa mohla aj krotiť, plný nákupný vozík. Všetko v bielej alebo v baby ružovej farbe :-)

Pri pokladni ma suma trochu prekvapila :-) Skoro raz toľko ako sme rátali, a to je len oblečko, fusak, a atď. Čiže len handry :-) Ešte v tom nie je kozmetika, plienky, a plus hlavne tie najväčšie položky ako kočík a postieľka...

Môj muž to zhodnotil len skonštatovaním, vraj "trochu sme sa prerátali ",ale nevadí, maličká si zaslúži, a nakoniec na koho máme míňať peniaze keď nie na naše poklady...

O nič v ten deň nebol ukrátený ani náš synátor. A aby nemal ani najmenší dôvod žiarliť dostal aj on novú zimnú bundu a nejaké nové kúsky oblečenia. A za to, že bol poslušný a tak veľmi sa snažil a ešte aj s radosťou vyberal vecičky pre svoju sestričku, dostal ešte malú odmenu v podobe návštevy jedného deťmi veľmi oblúbeného fastfoodu :-) Tam sa posilnila aj maminka samozrejme :-) Vône provokovali a bruško neodolalo :-)

Ešte nás čakal nákup detskej kozmetiky a tiež bežný nákup potravín. Domov sme dorazili pred večerom celkom uťahaní všetci traja ale ten pocit pri vybalovaní tích roztomilých detských vecičiek nám pookriali srdiečka... Už máme skoro všetko, len kočík a postielka nám chýba. Kočík mám dávno vybratý a objednaný. Trvalo mi nekonečne dlho kým som sa k výberu dopracovala. V podstate skoro od začiatku tehotenstva som surfovala po nete, pozerala som si kočíky (ale iba dievčenské) v prípade keby sme čakali chlapčeka mám kočík po synovi. Po večeroch alebo keď som sa nudila a bola som prinútená len ležať, som mala dosť času na hľadanie obrázkov a inšpirácie, čítanie recenzíí, a na napozeranie asi milión videí kde sú online prezentácie kočíkov. Podľa výzoru, farby a ceny som vybrala asi štyri kočíky.

Potom som si zisťovala o nich rôzne detaili, napríklad ako sa ktorý skladá, čo obsahuje základná výbava kočíka, či je ťažký, aké má prednosti a pod... Má to byť rozhodne 3kombinácia, tie sú cenovo výhodnejšie, a použiteľné sú až do troch rokov. Autosedačka sa musí dať nakliknúť na konštrukciu, ostatné časti musia byť otáčateľné v oboch smeroch, vanička musí byť priestranná, športová časť sa musí dať do úplného lahu, celý kočík by mal byť ľahký a spratný... Ešte samozrejme zaváži aj farba a cena.

Po zúžení výberu,na potvrdení že čakáme dievčatko, som sa radila s rodinou, kamarátkami a tiež s "budúcou krstnou mamou" našej princezny. Tá nakoniec dopomohla k definitívnemu rozhodnutiu, dosť zavážil jej názor aj preto že sa rozhodla že kočík chce malej kúpiť ona. Dohodli sme sa na kočíku ktorý sa nám najviac páčil obom. Je to bielo ružový tohto ročný model s nafukovacími kolesami, v 3kombinácii s plnou výbavou za celkom slušnú cenu. Som rada že máme podobný vkus. Vidno že nie nadarmo sme najlepšie kamarátky už roky rokúce.

Postieľku som vyberala v postate rovnako, podobne dlhý čas. Janíčko mal obyčajnú postielku ktorú sme zdedili a tá už aj doslúžila, takže potrebujeme novú. Teraz by som chcela takú krajšiu, nejakú peknú farebnú kombináciu ktorá pasuje aj k nábytku. Mala by mať polohovateľný rošt do troch polôh, keď dieťa leží, sedí a keď už stojí. Aj spúšťacia a odstrániteľná bočnica je veľmi praktická keď dieťatko rastie. Takáto postieľka sa dá využiť minimálne do 3rokov dieťatka. Našla som takú, aj cena je vyhovujúca, už len objednať a je...

Teraz som už pokojná máme nachystané a nakúpené skoro všetko pre náš kvietok, ešte maličkosti ktoré budeme potrebovať pomaly dokúpime, vecičky časom popereme požehlíme a už budeme len čakať a modliť sa, aby tých posledných pár týždňov ubehlo čím skôr a aby sme vydržali 2v1 až do termínu...

S pozdravom Katus


Katarina je v 27. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

6. 12. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené