28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.

Áno, je pravda, že to všetko rýchlo letí, a ja to vidím nie len na zväčšujúcom sa brušku, ale hlavne na synovi, ktorý nám rastie pred očami. Ale čo už narobíme, nemôžeme to ovplyvniť, sem-tam si povzdychnem aj ja, že to letí, ale, aby som to opakovala stále, to nie. Pretože už to počúvam z každej strany, nemám sa niekedy k tomu chuť ani vyjadriť, len prikývnem hlavou a tvárim sa, že ma to zaujíma.

A čo sa týka toho predvianočného zhonu, tak ten dosť dobre nechápem a dúfam, že nepochopím, ani keď budem mať dve deti. Vianoce a príprava na ne, je v našej domácnosti samozrejme na mne. A vôbec sa nesťažujem, ani mi to nejako neprekáža. Práveže sa z toho teším a veľmi ma to baví. Dokonca som si tento rok ešte aj doviezla sama domov (samozrejme za nakládky predavača a vykládky manžela) živý Vianočný stromček. Darčeky kupujem už od septembra, tak sa vyhnem niekoľkým problémom. Prvým je, že z blížiacimi Vianocami mi rástlo bruško a tým sa aj obmedzila schopnosť niekoľko hodinového nakupovania. Takže som si to aj z toho dôvodu nechcela nechať na poslednú chvíľu. Ďalší dôvod je ten, že pred Vianocami je navyše všade strašne veľa ľudí. A v neposlednom rade, už od septembra vyzvedám a rozmýšľam, čo by si príbuzní priali a tým odpadá stres, z toho, že kúpim nejakú hlúposť, ktorú obdarovaný ani nechcel.

Výzdobu a všetky nákupy tejto vianočnej výzdoby realizujem za asistencia syna. Keď som sa rozhodla, že bude všetko ladené do biela, bolo treba takmer všetky ozdoby nakúpiť nové. Pomáhal mi pri výbere ozdôb a musím povedať, že ho to hádam aj bavilo, pretože iné nákupy zvládame s odretými ušami, čo sa o týchto nedalo povedať. Samozrejme dekorácie a výzdoba girland je jeho parketa, keďže veľmi rád tvorí a dekoruje, a ešte radšej všetko lepí s tavnou pištoľou.

Samozrejme, že nám to spolu dlhšie trvalo, a bolo treba na neho dávať pozor, aby si neublížil, ale tieto chvíle, keď niečo robíme spolu za to stoja. To isté platí aj o pečení Vianočných koláčikov. Priznávam sa, takto verejne, že nechápem ženy, ktoré rozprávajú pred Vianocami o tom, ako nemajú napečené. Nevynímajúc ženy, ktoré nepečú, lebo ich to nebaví, alebo na to fakt nemajú čas, pretože majú ťažkú alebo časovo náročnú prácu.

Z dôvodu, že keď to fakt nestíham, tak si dám upiecť, alebo ma to nebaví, tak si dám tiež upiecť. Ale nebudem o tom rozprávať, že to nemám urobené. Oveľa viac si cením ženy, ktoré sa k tomu priznajú, a povedia, nebaví ma to, upečie mi mama. Alebo 23. si idem do cukrárne po koláče. Alebo sa naopak snažia a aj keď to možno nedopadne najlepšie, nevzdajú to, lebo manžel s deťmi pojedia aj čokoládkové (rozumej pripečené) nepodarky.

Už som to niekoľko krát spomínala, že ja miesto rečí, uprednostňujem skutky. A aj keď s bruškom to nie je to, čo obvykle, plus so synom od cukru a kuchyňou od múky, všetko sme zvládli bez stresu. Nebudem predsa stresovať nenarodené dieťa s Vianocami a manžela so špinavou kuchyňou. :-) Občas som si musela medzi pečením a domácimi prácami chvíľku poležať na gauči, pretože ma malý v brušku neskutočne tlačil, ale to zase bavilo môjho syna obkladať ma autíčkami. Takže všetkým želám všetky Vianoce bez stresu, lebo Vianoce tak ako prídu, aj VŽDY odídu...


Jana je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené