21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Vianoce

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa...

Spomínala som že v rámci čakania na bábatko sme sa pustili do celkom rozsiahlej prerábky nášho bytíku. Aj keď som v kútiku duše tajne dúfala že do sviatkov budeme mať všetko dokončené, vedela som že to z realitou bude mať málo spoločné. Začali sme totiž dosť neskoro, až pár dní po mikuláši (aspoň ten som si chcela užiť tradične) a je nad slnko jasné že tieto práce vždy idú ruka v ruke s nejakými komplikáciami... Takže sviatky budeme tráviť mimo domu.

Vzhľadom na môj zdravotný stav, ktorý mi nedovoľuje sa nejak veľa hýbať sa vianočným prípravám asi vyhnem. Čomu som asi celkom rada. Neviem síce z akého dôvodu ale nejak ma to tento rok nebere. Nemám vianočnú náladu a nejak necítim žiadnu žiadnu vianočnú atmošku, aj keď všetci tvrdia že je všade okolo mňa... :-) Ja to všetko tento rok vnímam ako zbytočný stres. V obchodoch je všade kopa ľudí, všetci sú nervózny, naháňajú sa, kupujú aj nezmysli len aby...

Ja mám svoj darček v brušku a už sa sústredím iba na to. Stále myslím iba na môj kvietok v brušku, aká bude, či máme pre ňu všetko nachystané a podobne. Najradšej by som celý tento čas preskočila už aby tu bol termín pôrodu a malá tu bola medzi nami... :-) Napriek týmto mojim tehuľkovským pocitom, za ktoré môžu samozrejme hormóny musím povedať že som celkom dobre zvládla prípravu na štedrý deň :-). K mojej spokojnosti, som sa úspešne vyhla skoro všetkému stresu. Darčeky som riešila síce na poslednú chvílu, ale bolo ich tiež minimum, takže sme s drahým navštívili len hračkárstvo. Tam sme nakúpili pre nášho prvorodeného a pre naše krstniatko. Okrem tohto som kupovala darček iba drahému...  

S rodinou sme sa dohodli, že mi dospelý sa obdarúvať nebudeme, pre nás sú vianoce trochu o inom. Hlavne o spoločne strávenom čase, dobrotách na stole a dobrej nálade... Aj keď som hovorila že tento rok sa prípravám rada vyhnem, k úlohám kroré už tradične prináležia iba mne v rodine som nepustila nikoho. Príprava štedrovečernej tabule, vlastnoručne vyrobený veniec, nastieranie štedrovečerného stola a varenie halászlé mi urobila radosť a konečne ma to vianočne naladilo :-). Celý štedrý deň prebehol v príjemnej nálade...

Ja som dostala darček už hneď do obeda. Bola to obrovská radosť kedˇ mi zazvonil telefón a ohlásil sa mi kuriér že doviezol postielku a príslušenstvo k nej. Najkrajší vianočný zázrak :-). Nesmierne som sa tešila na večeru, na tie dobroty... Bola som trochu sklamaná keď som nevládala zjesť viac ako polovicu porcie a dezert už vôbec :-/. A v tomto duchu to išlo aj ostatné dni :-/. Žiadne vianočné prežieranie sa teda nakonalo :-).

Tieto sviatky ubehli ako voda, boli trochu iné ako ostatné lebo som viac ležala ako sa hýbala, necítila som sa bohvie ako tak som striktne dodržiavala prísny kľudový režim.

Teším sa už na budúci rok, kedy už bude o jedného člena rodiny viac, ja sa budem môcť plnohodnotne podieľať na príprave týchto najkrajších sviatkov v roku...


Katarina je v 35. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

10. 1. 2016Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené