28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

V 20. týždni to prišlo...

KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami vôbec neschovával. :-)

Môj manžel bol vo vytržení a radosť na jeho tvári bolo badať oveľa viac ako zvyčajne. Viem, že by sa tešil aj na dievča, ale takto to bola radosť zmiešaná s prekvapením. Keďže sme už naše bábätko oslovovali v ženskom rode a syn mu hovoril, že sestrička. Teraz mu pomaličky vysvetľujeme, že sestrička je vlastne braček. On sa tvári, že sa teší oveľa viac, tak dúfam, že mu to vydrží dlhšie ako 5 minút po prvej návšteve mňa v pôrodnici.

Ja sa musím priznať, že podľa úplne inému priebehu tehotenstva, som trošku dúfala, že by sme mohli mať párik, ale iné dieťa, iný priebeh tehotenstva. Z istotou môžem teraz prehlásiť, že žiadne babské povery na zistenie pohlavia, pripadne tehotenské symptómy vôbec nefungujú. Alebo teda nefungujú na mne! Ešte aj podľa čínskeho kalendára to malo byť dievča. Takže milé dámy/matky/ženy, robte si detičky ako sa na to cítite, jedzte a robte čo vám vyhovuje, pretože nič vám nezaručí pohlavie dieťatka.

Na záver tohto môjho poznatku mi nedá opäť a zas spomenúť, že môjho druhého syna milujem aj napriek tomu, že ma už niekedy veru poriadne kope. Hlavne počas noci, keď sa mi niečo pekné sníva. Zobudím sa, pohladkám ho, poviem mu, aby pekne spinkal a funguje to. Kúsok sa spolieham, že to bude podobné aj keď sa narodí a bude na mňa dobručký a bude mu chutiť mliečko, ktoré mu v noci ponúknem. Sladko zaspinká a spolu si budeme užívať tie najkrajšie chvíle na svete. Niekedy, keď nad tým premýšľam tak, ako napríklad teraz, sa pristihnem pri tom, ako sa usmievam. Priznávam sa, veľmi sa teším keď už bude medzi nami. A teraz ešte viac premýšľam o tom, aké budú na budúci rok u nás Vianoce vo štvorici. Čakajú nás krásne chvíle. Všetko budeme prežívať znovu, kočíkovanie, kúpanie, prebaľovanie, prikrmovanie a atď., atď...

Už sme si zvykli, že máme doma veľkého chlapa, ktorý sa sám napapá, oblečie, obuje, uprace si hračky. Dokonca sa sám osprchuje, utrie a oblečie do pyžamka. V podstate sme „zleniveli“ a stali sa z nás kontrolóri a nie vykonávači týchto každodenných povinností. O tom, že náš veľký chlap chodí od malička s nami všade na dovolenky ani nehovorím. Teraz to bude zaujímavejšie a aj preto sa na to teším.

Tento týždeň sme samozrejme museli dokončiť vianočnú prípravu. K tomu už v mojich rituáloch každoročne patrí okrem výzdoby domu aj upratovanie. Neviem si predstaviť, že by som vyložila alebo zavesila veniec na dvere, ktoré by neboli umyté. Nech si hovorí kto chce, čo chce. Ja mám zdravé ruky, bruško ma neobmedzuje, cítim sa v poriadku. Takže všetko sa dá aj popri práci, dieťati a rastúcemu brušku. Pomaličky, postupne, kúsok po kúsku a samozrejme za asistencie môjho syna. Spolu sme upiekli ešte zopár suchších koláčikov a koncom týždňa sme kúpili krásny živý vianočný stromček. O jeho zdobení a Vianociach vám s radosťou napíšem v budúcom blogu. Už sa neviem dočkať. :-) 


Jana je v 20. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené