28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Už sa blíži termín pôrodu!

BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa mám ukázať na príjme v pôrodnici.
foto: Profimedia

Vo mne sa prelínajú otázky, či už to fakt všetko končí? To už prešlo 40 týždňov? Užila som si tehotenstvo dostatočne? Či som ho len pretrpela a urýchľovala? Ale na druhej strane, robím všetko preto, aby som už porodila. Mám pocit, že všetkých 13 kíl mám iba v bruchu. A už naozaj to nie je až taká sranda. Som však vďačná Bohu za to, že som došla aj s babom tak ďaleko bez problémov a očakávam od neho aj pomoc pri pôrode.

V poslednej poradni som bola v piatok, ultrazvuk, prietoky aj ozvy v poriadku. Len tá váha bambiny ma znova trocha znepokojila, nakoľko je väčšia. Ale upokojil ma, že porodím v pohode a že sa nemám obávať. Veď som už porodila dieťa nad štyri kila a teda svaly sú už vytrénované. Ja som vytrénovaná tiež a dohováram si, že to dám, že to zvládnem. Nebudem už ani písať, že všetko mám prichystané, že už som aj zabudla, čo som si zbalila a pod. Veď končím 40.- tý týždeň tehotenstva a naozaj, cítim sa na pôrod veľmi dobre pripravená.

Do pôrodného plánu ešte zapisujem to, čo ma napadne a podľa potreby ho upravujem. Neviem, či má pôrodný plán nejaký zmysel, či ho vôbec pôrodník prečíta a či sa tým vôbec niekto bude zaoberať, ale aspoň som si usporiadala myšlienky a viem čo chcem a aj to, čo určite nechcem pri pôrode zažiť, samozrejme, čo dokážem ovplyvniť.

Víkend som si chcela užiť ešte s rodinkou doma a bola by som rada, ak by sa pôrod spustil ráno hneď potom, ako chalani odídu do školy. Aby sme to stihli dokiaľ nebudú mať po škôlke a škole, aby ich manžel stihol aj vyzdvihnúť. To by bolo ideálne. V podstate tri krát to takto vyšlo, čo sa času týka. Vždy to prišlo ráno a do 17-tej som mala odrodené. Dva pôrody som mala ako na vlas časovo rovnaké a ten prvý, tam pôrodná činnosť začala v noci okolo tretej a o 10-tej som mala po všetkom. Tak si želám aj tento pôrod, no ešte rýchlejšie.

Je mi jasne, že po odtečení plodovej vody by som mala byť v pôrodníci do dvoch hodín, ale ak mi začnú len kontrakcie, tak pôjdem čo najneskôr. Pri treťom som šla do pôrodnice, keď som mala pravidelnosť kontrakcií každých 5 minút, no ešte aj tak som niečo okolo štyroch hodín predychavala v pôrodnici. Tak teraz sa pokúsim ešte neskôr. Jasne, všetko to sú plány a priania, ale každá ich máme a chcem veriť, že všetko bude ešte lepšie ako moje predstavy...

Malej dohováram, že princezné chodia na čas, ale kráľovné v predstihu, že nech je kráľovná, ale všetci vieme, že termín je len orientačný bod a ona bude pre nás aj tak pokladik, princezná a kráľovná v jednom a veľmi sa na bábo tešíme. Dôležite je zvládnuť psychiku. Nespanikáriť a vziať pôrod za normálny chod života. Každú kontrakciu budem považovať, že ma približuje k bábu. Kontrakcie nebudem nazývať bolesti, ale práca svalov. Teda nech už začnú pracovať :-D.


Tina je v 40. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25. 1. 2016Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené