24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

Už rastie bruško

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva som pribrala 5kg. Cítim že som naozaj tehotná...

Dieťatko sa krásne hlási, pohyby sú zrejmé od 14teho týždňa. Lekár tvrdí že to je ešte skoro, že to nie je možné. Ba! Možné to je, aj pravda to je...

Nie som prvorodička, čakám druhé dieťatko a už poznám ako je cítiť pohyby. Nie sú to veru vetry ako tvrdí milý pán doktor. Nie som prvá ani posledná, na tehotenských fórach píšu tehulky ktoré tiež pociťujú pohyby skôr. Vždy večer keď si ľahnem ukľudním sa a začnem odpočívať, začne sa vrtieť. Krásne ako rybička, najprv jemne,potom stále viac, odvážnejšie. Robí malé kotrmelce. Točí sa a krúti...

Tieto momenty stoja za celé to trápenie a tehotenské peripetie. Nie je nad to keď dáva o sebe vedieť že je tu. :-) Pred rukou otecka sa skrýva, rovnako ako pred ultrazvukom. Keď drahý priloží ruku aby cítil ako sa hýbe okamžite prestane, ale pred bračekom Janíčkom sa neostýcha. Povedala by som že priam sa teší keď sa mu alebo jej Janíčko prihovára a priloží ručičku na bruško. Asi sa budú mať radi. :-)  

No ultrazvuk priam neznáša. Nemá rado to vlnenie. Rôzne sa krúti, a schováva keď pán doktor priloží "ten prístroj" :-)) Nechce sa nám ukázať, tým pádom nevieme zistiť ani pohlavie. Aj zmerať ho kvôli testom trizómie bol problém... Všetky testy dopadli zatiaľ na jednotku, aj tripple test vyšiel: BEZ RIZIKA, všetko je v naprostom poriadku, až na to že ešte nevieme čo to bude. Už sme veľmi nedočkavý my aj celá rodina a známi.

Okrem pochvál že mi tehotenstvo pristane sa všetci pýtajú na pohlavie bábätka. Už ma dosť otravujú otázky typu: a už viete čo to bude??? A Tak som sa rozhodla pátrať po rôznych alternatívach spôsobu zistenia pohlavia bábätka. Tak teda okrem UZV, existujú testy podobné tehotenským, ktoré sa ocikajú a podľa hormónov určujú pohlavie. To znamená že, ak nosíte chlapčeka máte v moči, no rovnako aj v krvi iné hormóny ako keď nosíte dievčatko. Tieto testy by sa mali dať kúpiť v lekárni, lenže to nie je také jednoduché... Ja som ich nezohnala.

Pochodila som tuším všetky lekárne v Bratislave. Ako už som spomínala tiež sa to dá zistiť z krvi, ale tieto testy sú dosť finančne náročné. Ďalšou alternatívou je okrem UZV je ešte výpočet podľa čínskeho kalendára, ale nech som ten kalendár študovala ako dlho, nezistila som ako sa používa a pokaždé mi vyšiel iný výsledok. Takže opäť nič...  

Potom som ešte našla na webe nejaký špeciálny dotazník, ktorý vypočítava výsledok podľa nejakých overených štatistík týkajúcich sa veku matky a otca, povolanie a plodnosti a pod... Pri výsledku bola uvedená poznámka že tento dotazník a z neho vyplívajúci výsledok je LEN INFORMATÍVNY. To znamená že je nehodno sa neho spoliehať.  

Ešte je možnosť zistenia pohlavia dieťatka podľa receptu "starých mám" a to "TEST SO SODABIKARBÓNOU". Do pohára nasypeme primerané množstvo sodabikarbóny cca toľko ako keď ju chceme piť, potom do neho nacikáme :-)) Ak soda vyšumí čakáme chlapčeka, pretože pri chlapcoch je matkin moč kyslý. Ak je to dievčatko sodabikarbóna sa iba zakalí, lebo pri dievčatkách je matkin moč zásaditý.

Rozhodla som sa tento starý a vraj overený a aj osvedčený recept starých mám vyskúšať hneď. Sodabikarbona nevysumela, len sa zakalila... Podľa tohoto čakáme teda DIEVČATKOOOO :-))) Výsledok ma potešil, aj môjho drahého aj Janíčka a aj zvyšok rodiny. Bodaj by to bola pravda. Túžim mať dievčatko...

Ak sa nad tým zamyslím a porovnám toto tehotenstvo s prvým tak sú tu značné rozdiely, ktoré rovnako nasvedčujú tomu že čakáme dievčatko. Pri Jankovi som vôbec nemala nevoľnosti, vôbec som nevracala, celé tehotenstvo som v podstate prespala a bola by som zjedla aj klince :-) a bola som veľmi pekná :-). Mala som nádhernú pleť, vlasy som mala krásne lesklé a husté a bruško špicaté. Presne tak ako sa vraví že chlapci pridávajú na kráse.

Teraz prežívam tehu úplne ináč. V podstate od začiatku zvracám, je mi zle zo všetkých pachov, mám závrate, podstatne ťažšie to celé znášam. Jesť mi najviac chutí len ovocie a sladké. Aj keď sa snažím jesť vyváženú ľahkú a zdravú stravu, zo všetkého mi je ťažko, nafukuje a zdúva ma, mávam zápchy a zle spím. Mám samé vyrážky, pleť unavenú, oči tupo zastreté, vlasy mi padajú, rýchlo sa mastia a priberám hlavne do bokov a zadku. Bruško mám guľaté a celkovo sa cítim taká "škaredšia" :-))

Teda všetky tieto príznaky naznačujú že MOŽNO podotýkam možno, čakáme vytúžené dievčatko... Teda dúfam :-) Všetky tieto dohady potvrdí alebo vyvráti až morfologický 3D/4D ultrazvuk ktorý mám naplánovaný na koniec septembra. Dovtedy musíme len čakať a dúfať. Viem že teraz už výsledok nemožno zmeniť, a budem šťastná a milovať to bábo aj keď to bude chlapček. Hlavne nech je to zdravé, a nech sme celá rodina pokope...

To je zo všetkého najdôležitejšie na pohlavý dieťatka nezáleží. Za necelý mesiac to už budeme vedieť na isto, potom môžme pomaly začať chystať výbavičku či už ružovú alebo modrú je jedno :-) Dovtedy nás ešte čaká veľa iných povinností, rovnako príjemných a spojených z rodičovstvom. Janíčko totiž ide prvý krát do škôlky teda už do prípravky.

Tak milé tehulky, mamičky aj moji ostatný verný čitatelia želám vám príjemné prežitie posledných letných dní, dovidenia alebo lepšie povedané do Čítania na budúci týždeň... cmuk


Katarina je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

1. 9. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené