28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

Už mi vadí spávať na bruchu... alebo 16. týždeň tehotenstva

KLUB TEHULIEK! JANA Pomaličky ale isto sa musím zmieriť s tým, že spánok na bruchu mi nevyhovuje. Snažím sa ako viem zaspávať na bruchu, alebo na chrbte. Keď sa mi to aj podarí, vždy v noci sa prebudím na to, že spím na bruchu a už mi to nie je veľmi príjemné. Navyše sa veľmi bojím, že ublížim bábätku. Ešte ako tak zvládam spánok na pol brucha a pol boku, ale aj to len na ľavej strane. Na pravom boku to už nie je možné. Toto bude ešte veľmi ťažké, keďže som si zvykla spávať len a len na bruchu. Nevadí, zvykla si si pri prvom, zvyknem si aj teraz.

Musím sa priznať, že každý deň čakám či už budem cítiť pohyby bábätka. Ešte to zatiaľ neprišlo, ale všetky kamarátky mi hovoria, že pri druhom dieťati to prichádza o čosi skôr, ako pri prvom tehotenstve. Tak som už v napätí. Hoci si už presne nepamätám kedy to prišlo pri synovi. Úplne mi tento údaj vypadol a nemám ho zapísaný, takže nie a nie si spomenúť. Teraz mi napadlo, že to skúsim vyhľadať v mojej karte u gynekologičky, keď budem mať chvíľku času v kabínke. Aby som nebola veľmi nervózna, kedy to už príde. Škoda, že poradňu mám až 5. decembra. Do vtedy ma aj mrle zožerú... :-) a možno to príde a budem konečne spokojná.

Niekedy si už hovorím, že už je to tu. A v zápätí si spomeniem aké to bolo pri synovi a viem, že sa mýlim a ešte to neprišlo. Zaujímavé, aké sú zatiaľ tieto moje dve tehotenstvá rozdielne. Úplne inak to prežívam, úplne inak sa cítim. Dokonca mám podľa foto dokumentácie, ktorú pri synovi zhotovoval môj manžel poctivo každé 2 týždne, aj menšie bruško. A to je veľmi čudné, pretože aj staré mamy hovorili, že pri každom ďalšom tehotenstve ti už bruško viac rastie. Alebo ho teda skôr vidno.

Uplynulý týždeň som piekla koláčiky na krst dcérke kamarátky. Skvelý oddych pre mňa, veľmi ma to baví, keby bola možnosť, živila by som sa tým. Teda, nie, že by nebola, ale v tejto práci mi je dobre. Ako matka najviac oceňujem, že si môžem napríklad vodiť choré dieťa do kancelárie. Že po neho môžem ísť kedykoľvek treba. Takže meniť to ešte pri dvoch deťoch by bolo prinajmenšom hlúpe. Možno keď trošku vyrastú, splním si sen o cukrárni.

Začiatkom týždňa som upiekla ešte jednu tortu bratovi k narodeninám. A koncom týždňa ma čaká ďalšia, keďže aj druhý brat bude mať narodeniny. Tak sa pri tom vyhrám a zrelaxujem. Najlepšie sa mi pečie, keď nie som obmedzená požiadavkami a môžem si tvoriť podľa seba.

Takmer som zabudla spomenúť tú moju akciu s babami. Len pre ženy tour Dirtyy Boyzz. Dosť som sa obávala, či to nebude taká bezduchá šou, kde budú chlapci ukazovať to, čo im príroda nadelila. Ale našťastie sa moje obavy nepotvrdili a prirodzenie ukázal len jeden (asi ho príroda najviac obdarila a karta padla na neho). Takže šou to bola skvelá, malo to hlavu, pätu, mužné telá a ako bonus aj naozaj sympatických chlapov. Naozaj klobúk dole pred choreografiou Johnyho Mečocha. Niektorí chlapi vedeli teda parádne tancovať, uživili by sa aj bez vyzliekania. V skratke môžem len povedať/napísať, že som bola s narodeninovým darčekom spokojná a nebudem sa hnevať, keď budem také dostávať hoci aj každý rok.


Jana je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ja somm zacítila prvé pohyby môjho druhého dieťatka až v 18tom týždni :-) dneska končíme 21.týždeň a kope už poriadne, hlavne večer, bude asi nočná sova po mne.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené