23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Tripple test a čas sa zastavil...

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne pripravovala :- )

Prečítala som asi všetky dostupné články ktoré mi ponúkol ujo google :- )) Aj keď som tehuľka už druhý krát, priznám sa veľa vecí si nepamätám a musím si ozrejmiť :-) Takže sa "vzdelávam." Skrátka naštudovala som si že TRIPPLE TEST analyzuje: AFP (alfafetoprotein), HCG hormón a estradiol :-))

Ich množstvo v krvi sa počas tehotenstva mení a pre každé štádium je prislušná iná hladina ktorá je považovaná za normu. Znížená hladina signalizuje riziko Downovho syndrómu. Tieto testy kalkulujú iba RIZIKO, nevypovedajú o tom či dieťatko bude alebo nebude postihnuté. Vraj šanca že bude dieťa choré je 1:1300, to je veľmi dobrý pomer. Povedal pán doktor :-)

Až pri pravdepodobnom riziku sa doporučuje amniocentéza (odber plodovej vody). Nič príjemné. Ale VRAJ aj keď by TRIPPLE test nevyšiel veľmi dobre a dajaké to riziko by sa objavilo, NETREBA panikáriť. Výsledky môže ovplyvniť veľa faktorov napr. vek matky atd.... A potom, chvála bohu, máme natoľko vyvinuté zdravotníctvo, že existuje ešte x testov ktoré sa v horšom prípade dajú absolvovať a tým sa vyhnúť amniocentéze a jej podobným útrapám. Tak či tak je pravdepodobnosť veľmi malá.

Len približne 1 z 200 žien sa môže narodiť choré dieťa. Nechcem tým povedať že ja panikárim, ale predsa mám v hlave takého maličkého chrobáčika ktorý nahlodáva moju dobrú náladu :-) Myslím si že je to normálne. Určite každá budúca mamička toto cíti. Nie sú to príjemné záležitosti....

Všetky tieto nepríjemné myšlienky sa snažím zahnať nejakou činnosťou alebo sústredením sa na moje povinnosti ktoré nie sú tak spojené s tehotenstvom. Už sa veru cítim lepšie, nevoľnosti povolili a tak mám viac sily. Tento týždeň mám toho naloženého až až...

Okrem testov sme ako rodina absolvovali prvé rodičovské združenie :- ) Nie nechystáme sa ešte do školy, len do prípravky :- ))

Janíčko bude predškolák. Nastupuje do špeciálnej prípravky zameranej na šport,teda hokej, futbal a plávanie. Pevne verím že to zvládneme. Malý má dosť energie,viac ako ja moj drahý do kopy. Potrebuje sa vyblázniť. Určite mu šport bude robiť dobre.

Rodičko sa konalo v školskej jedálni kde bol značný nedostatok vzduchu. Ledva som vydržala až do konca, ale bola som veľmi hrdá na nás :-) a pri pohľade na menný zoznam žiakov sa mi tisli slzy do očííí. Bože ako to beží, len teraz sa narodil a už ide do prípravky. Neuveritelnééé. Keby aj tento týždeň tak utiekol, ale nejako sa mu nechce, stále je len utorok.....

Ešte musím stihnúť povinné očkovanie vo štvrtok s Jankom, musím stihnúť návštevu sociálnej poisťovne kvôly Pnke, okúpať a dať ostrihať a zaočkovať psa, nakúpiť potrebné veci do prípravky, obriadiť domácnosť a chcem začať prerábať kúpeľnu. Neviem čo skôr a mám všetko rozplánované do konca týždňa, len tie dni keby sa rýchlejšie hýbali. Keď už budem mať výsledky budem pokojnejšia a nebudem ten čas tak tlačiť. Dúfam že to dopadne dobre...

Milé tehuľky, maminky, a ostatní čitatelia držte palčeky...

S pozdravom Katuš


Katarina je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

 

20. 8. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené