23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Tretí týždeň v znamení dojčenia...

MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez cievku niečo len okolo 40 ml. Nakoľko však chcem, aby mliečka mala Karinka viac, tak usilujem sa ju neustále prikladať. Vlastne vždy, keď si pýta. No a Karin si pýta takmer vždy, keď je hore.
foto: Profimedia

Teším sa, keď sa toto už nejako učeše, lebo momentálne mám z toho veľký chaos. Aj pri chalanoch to bolo také a potom sa to už ustálilo a dostalo do normálnych koľají. Posledného som aj prikrmovala, no zároveň dojčila. Jeho som kojila cca 7 mesiacov. Motivácia na ukončenie kojenia bolo iba to, že v noci nič iné nechcel, len spinkať pri prsníku a celú noc sať a sať. A nakoľko som to už nezvládala, tak som to postupne ukončila. A potom spinkal už od vtedy celú noc.

Niekedy si kladiem otázku, prečo to kojenie je akoby vedecká disciplína. Veď mamičky a laktačné poradkyne neriešia nič iné, len či ma babo dosť, či priberá, ako mať viac mliečka a pod. Ale úplne to chápem, veď ide o zdravý vývoj bábätka a my maminky, chceme dať babätku to najlepšie. Ale pozor, už nikdy neurobím to, čo sa mi stalo s mojim druhorodeným synom.

Moja laktačná poradkyňa ma taktiež neustále len pobadala, aby som kojila a kojila, prikladala a prikladala a ja som to aj robila. A robila som to celé 4 mesiace. Asi po treťom mesiaci však synátor už nepriberal a stolica zozelenela. No bolo to znakom toho, že mal malo mliečka, ale laktačná poradkyňa napriek tomu ma len pobadala, aby som sa nevzdávala a pokračovala v kojení. Aby som neprikrmovala. Poslúchla som ju.

Synček mal zle výsledky krvi a tak sme sa dostali do nemocnice. Boli sme tam síce len tri dni, ale prišli sme na to, že hladoval a aj z toho mal zle výsledky krvi. Tam som ho akútne naučila piť z fľaše (veď šlo o život), tak som ani nerozmýšľala, či mu chytí prsník po tom, ako sa to naučí z fľaše. Ale chytil aj prsník, aj z fľaše sa naučil piť a tak som od vtedy začala prikrmovať.

Bolo mi až do plaču a stále mi je, keď si na to spomeniem, ako som ho vyhladovala. Upokojujem sa tým, že som chcela pre neho len to najlepšie a som vďačná Bohu, že ho vtedy ochránil. Od vtedy už prospieval veľmi pekne a bola som spokojná ja a aj on. A aj imunitu má ako slon :-D.

Pri Karinke som si povedala, že nebudem ju trápiť a vlastne ani seba. Uvidím ako bude prospievať a keď bude potrebné, tak aj cez fľašu ju naučím piť. No kojiť by som určite chcela, teda len tak sa nevzdám. Boli sme aj v poradni, kde ju doktorka prevážila, ale nakoľko to bolo len prvý-krát, vysvetlila mi, že zatiaľ váha Karinky je len orientačná, nakoľko každá váha váži ináč a toto bude váha, podľa ktorej sa budeme od teraz orientovať.

Samozrejme, že mala viac ako keď nás prepúšťali z pôrodnice, ale po tom týždni to nebolo veľa. Tak uvidíme. Budeme ďalej kojiť, kojiť a kojiť a čas všetko ukáže, či to ma zmysel. Mliečka je opäť viac ako minulého týždňa, tak v stredu, keď pôjdeme opäť do poradne, tak som zvedavá, koľko bude vážiť.

16. 2. 2016Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moc sa s Vami teším, že už si naplno užívate babätko. Karinke želám veľa zdravia a jej mamine veľa síl do ďalších dní. Krásne spoločné dni.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené