26. 10. 2016  |  Meniny: Demeter

Tehotenská bilancia a spomienky

BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času.
foto: istock.com

Od kedy som sa dozvedela, že sa môj život zmení lebo som tehotná, až po toto obdobie, kedy som už takmer na konci. Nezabudnem, ako mi od 6. týždňa bolo pravidelne každý večer zle a končilo to zvracaním. Nezabudnem ani na tu hororovú cestu na dovolenku, kedy som myslela, že to už nezvládnem a vyvrátim aj topánky. Spomínam aj na môj upchatý nos a zúfalstvo, že nemôžem dýchať a na nadbytočnú neprijemnú produkciu slín. Ako to samovoľne všetko odišlo.

Zrejme si zaspomínam niekedy neskôr aj na moje hyperaktívne nohy, ktoré sa upokoja až nad ránom. No momentálne tento stav stále trvá, no radšej by som na to už len spomínala. Cele toto tehotenstvo je pre mňa so všetkými okolnosťami, ktoré riešim trochu zvláštne, ale krásne. Som štvrtýkrát tehotná, no stále je pre mňa neuveriteľná predstava, že vo mne je ďalší človek a žije si tam. A že kde idem ja, ide aj to stvorenie so mnou. Že je vo mne dieťa...

Úžasne je teraz na tom to, že tam je konečne dievčatko. Zamýšľam sa nad tým, ako sme my ľudia zvláštni. Je to v živote všeobecne asi pri všetkom, no teraz som sa zamerala na tehotenstvo. Keď sme na začiatku tehotenstva, tak tešíme sa, kedy už bude bruško väčšie, keď je už bruško väčšie, tak sa tešíme na to, kedy už bude pôrod, lebo je už príliš veľké. Keď už pôrod nastane, tak sa tešíme, kedy z tej pôrodnice vypadneme a takto by sa dalo pokračovať a pokračovať a tuším, že je to takto v živote v mnohom. Ale nie, možno som len ja taká, ale chcem si to ešte vychutnať.

Znova a znova si to chcem pripomínať, aj keď sa netajím tým, že chcem isť už rodiť. Vychutnať si to chcem, aj keď v noci nespím. Veď je to pre niekoho, kto za to stojí. Áno, toto napíšem aj po tom, čo som minulú noc takmer začala plakať od zúfalstva, ako veľmi chcem spať a nedalo sa. Nejako stále sa otrasiem a idem ďalej.

Aj teraz, keď píšem tento blog je polnoc. Asi v poslednom mesiaci žena ovplýva množstvom energie aj preto, aby keď to na ňu príde, mala dostatok sil porodiť svoje dieťa. Neviem, ale naozaj spím veľmi malo a rozmýšľam, ako sa to dá takto zvládať. Aj diazepan som sa usilovala vybaviť u gynekológa, no neobstala som. Vraj by si bambina navykla a bola by uplakaná.

Pomaly som začala aj baliť veci do pôrodnice, no ešte nemám úplne všetko. Teda akonáhle bude všetko pripravené, tak sa s tým človiečikom v mojom brušku pozhováram a pôjdeme na to. Hádam poslúchne.

Kočiarik už mám vybratý, no nie kúpený. Je totiž s ružovými aplikáciami. Aj keď verím, dúfam, že to je dievčatko, no čo ak... A tak, túto vec som zatiaľ nedoriešila. Blízki mi hovoria, aby som nekupovala ružový, ale inej farby... no viete, po troch chalanoch chcem ružové všetko. Teda aj kočiar. Aspoň niečo ružové musí mať :-)


Tina je v 37. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

30. 12. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené