23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Som stará?

MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie. Stále som sa čudovala, prečo tie okrúhliny znamenajú viac ako iné, bežné narodeniny. Prečo ľudia práve tieto narodeniny považujú za akúsi métu a stanovujú si jasné ciele, čo chcú dovtedy stihnúť vo svojom živote spraviť. Ale ani ja nie som iná a mala som jasnú predstavu o tom, čo by som chcela stihnúť skôr, ako budem mať 30.

Prvým snom bola svadba. Tú som stihla už takmer pred šiestimi rokmi a musím priznať, že to bol môj najkrajší deň v živote. Druhým obrovským snom boli dve deti (ideálne chlapec a dievča), čo sa mi tiež akýmsi zázrakom podarilo splniť do bodky :-) No a tretím, asi snom bolo bývanie v dome. Tento sen sa mi zatiaľ nesplnil, no verím, že aj to sa nám raz podarí. "Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov" (Eleanor Roosevelt). Takže neprestávam veriť. Budúci rok už začnem Lucku pripravovať na nástup do škôlky, a ak ju vezmú, vrátim sa späť do práce. Ak ma prepustia - čo je na Slovensku bežnou realitou, budem si hľadať niečo nové. Nieže by som nechcela byť s Luckou doma až do troch rokov a venovať sa jej, ale toto ťažké prežívanie z výplaty do výplaty ma oberá o všetku chuť byť doma a "užívať" si "ničnerobenie".
Vráťme sa ale k môjmu sviatku. V deň narodenín som šla s deťmi na prechádzku. Lucku som tlačila v trojkolke, ktorú dostala ona na narodeniny, Tomáško pobehoval okolo nás. Po chvíli prišiel a podal mi tri kúsky trávy ktorú práve odtrhol (pretože to je jeho obľúbená činnosť, sem tam si aj odhryzne a pochváli sa aká dobrota je taký skorocel...) no zrazu vyslovil tie slová, ktoré si budem ešte veľmi dlho pamätať: "Vsetko najvepsie k navodeninám". Oči mi v tej chvíli zvlhli. Naozaj som to nečakala. Vedela som, že vie, že mám narodeniny, lebo mu to Paľo posledné dni vkuse opakoval...Ale toto? Úplne sám, bez nejakého pošepnutia od Paľa? Dojalo ma to. Keď videl, aká som nesmierne šťastná, začal trhať trávu každé tri roky a s každou mi krásne zablahoželal. Musela som ho zastaviť, inak by mi natrhal všetky kvety, ktoré by cestu domov našiel.

Večer mi ešte zablahoželal Paľo, dali sme si kus vínka a šli sme spať. Hádzala som sa z boka na bok, no nie a nie zaspať. Obkľúčili ma otázky typu: Som už stará? Je niečo, čo by som už v tomto veku mala mať na zozname odfajknuté, ale nemám? (okrem toho domčeka). Premýšľala som celé hodiny. Nakoniec som skonštatovala, že mám asi najkrajší vek :-) Mám kde žiť, mám čo jesť, vďaka mojim deťom neviem čo je nuda a to je asi všetko, čo by mala každá tridsiatnička mať :-)

Budúci víkend sa chystáme k rodičom, kde budeme variť guláš a spoločne moju tridsiatku oslávime. Verím, že prídu všetci pozvaní... :-)

24. 7. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené