27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Som mama troch synov, teda kričím "Hurááá!!!", že začal školský rok....

BUDÚCA MAMIČKA TINA Prehupli sme sa do druhej polovice tehotenstva a vďaka Bohu, máme sa celkom fajn.Deťom začala škôlka a škola a vlastne nám všetkým začalo iné obdobie plné režimu a pravidelnosti.

Pravdu povediac, už som sa na to aj tešila. Konečne máme všetci režim a viem, čo a kedy sa bude diať. Cez prázdniny to bol pre mňa chaos, nakoľko ja pracujem a deťom som musela robiť každý deň nejaký program. Stalo ma to veľa energie.

Teraz vie každý, čo ma kedy robiť a čo ho kedy čaká. Viete, spolu s manželom manažujeme tri deti a ja som do nedávna bola tiež ako jedno malé dieťa, ktoré len spalo a nechcelo jesť a k tomu všetkému boli ešte tie prázdniny. Avšak mame to za sebou a teraz si konečne užívame tehotenstvo a najmä môj milovaný režim :)

Možno je moja radosť zo začiatku školského roka ešte väčšia ako zvyčajne aj preto, lebo onedlho bude jeseň, po nej príde zima, potom vianoce a potom pôrod :D Nie, nechcem nič uponáhľať. Ved práve... opakujem si stále, aby som si toto tehotenstvo užila a tešila sa z každého dňa... Veď podľa mojich plánov je to už posledné tehotenstvo a treba to naplno prežiť. A v tejto súvislosti som sa aj rozhodla, že sa nebudem báť... Ani pôrodu, veď ten bude taký, na aký sa žena pripraví a aký si predstavuje a nebudem sa obávať ani prvých troch mesiacov života s bábätkom.

Totiž pre mňa to bolo vždy také aktívne, no na druhej strane veľmi nudné obdobie, kedy dieťa nedáva matke žiadnu spätnú väzbu a teda je to taký kolotoč. Budem sa usilovať užívať si aj toto obdobie a tešiť sa z neho. Nedávno som riešila zvláštne bolesti v podbrušku... Nechápala som úplne o čo ide, no nebolo to nejako veľmi silné, tak som len predychávala.

Dočítala som sa, že po tom 20 tom týždni sa to môže diať a súvisí to s rastom maternice a s jej namahanými úponmi. Ak to vraj nie je spojené s prudkými bolesťami, krvácaním a častým tvrdnutim brucha, tak je to normálne. Tak som sa upokojila, dala som si magnézium a bolo po bolesti. Od vtedy sa to nevrátilo.

Rozpamätala som sa potom na predošle tehotenstva a pri druhom som túto bolesť zažívala takmer každý deň. Môžno to časté prežívanie bolesti bolo spojene s mojou ubolenou a ustráchanou dušou, nakoľko druhé dieťa bolo veľmi vytúžené a obávala som sa takmer všetkého.

Bola som vtedy tehotná znova až po 5 rokoch po prvom synovi, medzi tým ešte jedno nevydarené tehotenstvo a mala som pocit, akoby to bolo prvýkrát, nakoľko som si z prvého tehotenstva takmer nič nepamätala.

Teraz sa ale z tehotenstva teším a ako som písala vyššie, odmietam strach a tak odmietam aj každú bolesť. A teda očakávam, že aj budúci týždeň prežijeme dobre.

To samozrejme prajem aj Vám, nech ho máte bez bolesti a bez starosti.


Tina je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8. 9. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené