23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Som ako ňuchaci pes :-)

BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni začíname 8. mesiac tehotenstva, teda aspoň podľa niektorých knižiek začína práve v 32. týždni.

Máme za sebou taký celkom fajn týždeň až na jeho pracovný záver, kedy sa mi stalo, že keď som prišla domov z práce, tak ma začala triasť zimnica a bolo mi zle, nevoľno, ťažko sa mi dýchalo a celkovo hrozne, tak som si šla ľahnúť. Trochu to pomohlo, ale stále mi bolo zle.

No a potom keď mi už aj ležanie šlo hore krkom a už aj to mi bolo nepohodlné, vstala som a potom to prišlo. Ledva som sa udržala na nohách a utekala som na wecko, kde som sa vyvracala. Normálne som po vyvrateni obsahu žalúdka cítila, ako sa mi navracia sila a zavalilo ma príjemné teplo. Bolo mi dobre. A už sa nevoľnosť ani nič podobné nevrátilo.

Stálo sa mi to už raz asi pred štyroma týždňami bolo to veľmi podobné. Fakt nechápem, čo to malo byť, ale nakoľko sa po návšteve WC dostalo všetko do poriadku, tak som sa upokojila aj manžel a neriešili sme to.

Ďalšou zaujímavosťou tohto obdobia je moja túžba po pachoch typu činské topánky a farby a podobne. Začalo sa to, keď sme maľovali chodbu syntetickou farbou. Samozrejme, vyhýbala som sa farbám, keď bolo čerstvo natreté, ale syntetické farby cítiť ešte dva týždne po farbení a poviem vám, ja som si to užívala.

Niečo neuveriteľné bolo vojsť do chodby a cítiť tie farby. Podobnú situáciu som zažila s činskými topánkami, ktoré si kúpila kolegyňa. Do vtedy som ani len netušila, že by mi toto až tak voňalo. Hneď som bežala do čiňáku a šla som si to tam užívať :-D Ale nakoľko mi to nestačilo, tak som si jedny činské topánky rovno kúpila, aj keď nie som veľkým zástancom ich kvality a celkovo, no nezvládla som to inač.

Teraz mám tu "vôňu" doma a užívam si to ako nejaký feťák. Neprekvapilo ma to však až tak, nakoľko pri prvom tehotenstve som milovala vôňu benzínu. Keď sa šlo tankovať, tak som musela byť pri tom. Vtedy bolo mojou najväčšou túžbou pracovať na benzínke. To je divné, že?

V poslednom čase si pripadám ako nejaká samička z ríše zvierat. Upratujem, čo vidím a premiestňujeme, čo sa dá. Naplánovali sme aj maľovanie. Ešteže sa môžem vyhovoriť na predvianočné upratovanie. Najradšej by som všetko vyhodila a nakúpila nový nábytok, alebo sa rovno presťahovala do nového domu, kde by sme dali už len nový nábytok.

Tak ale nakoľko toto nepôjde, tak som začala pripravovať aspoň výbavičku. Teším sa, že môžem pracovať a nebyť doma. Cez víkend, keď sme doma často premýšľam nad pôrodom a nad všetkým, čo ma po pôrode čaká. Keď sa takto pristihnem, ako premýšľam, tak hneď začnem niečo robiť, aby v tom nepremýšľala. Prajem si, aby som zvládla pracovať až do pôrodu.


Tina je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

24. 11. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené