20. 10. 2016  |  Meniny: Vendelín

Šestonedelie začalo a mám to za sebou...

MAMIČKA TINA Hurá, máme to za sebou. Porodila som dievčatko s úctyhodnou váhou 4310g a 53 cm. Udialo sa to všetko presne v piatok a večer už bolo po všetkom.
foto: Profimedia

Ráno mi odišla hlienová zátka a potom sme už vedeli, že je to tu. Začali aj kontrakcie, ktoré sa skracovali ale lekár ma vzal ešte na ultrazvuk. Tu nás ale šokoval a bol šokovaný aj on sam. Totiž ultrazvuk nameral váhu bábätka až 4700 g, kde ihneď navrhol sekciu. Ja som bola šokovaná tiež, ale na normálny pôrod takého veľkého dieťatka som vieru nemala. Spomenula som si na syna, ktorého som rodila spontánne s váhou 4250 g a vypudzovacia fáza nebola vôbec ľahká. Bolo to o niečo ľahšie najmä preto, lebo pri ňom som nevedela, koľko váži. Pri ňom mi o jeho váhe nikto nehovoril.

Pôrodníkovi sa však na pohmat bruška nezdalo bábätko až také veľké, ako nameral ultrazvuk, no už som normálne rodiť nechcela. Sekciu mi robili o 16:30 hod. a veľmi rýchlo bolo po všetkom. Po sekcii sú najhoršie asi prvé dva dni. Potom sa to rýchlo zotavuje. Je utorok a myslím, že sa mám celkom fajn.

Ešte sa trochu vrátim pred tento veľký deň. Ešte deň pred pôrodom, sme zistili, že som mala v tehotenskej knižke zle uvedený termín poslednej menštruácie a namiesto 20.4. sme zistili s manželom, že to bolo 24. 4. podľa jedného kalendára. Totiž rozmýšľali sme, prečo to tu ešte nieje a našli sme ten kalendár. Tak vlastne sme ani nepreťahovali a porodila som 29.1. teda takmer na termín. No, neviem, ako sa toto stalo, či som sa pomýlila ja alebo gynekológ.

Dievčatku sme dali meno Karin. Konečne dievčatko po troch chalanov. Je to niečo nové a učím sa všetko, ako by som bola prvorodička. Starostlivosť o dievčatko je trochu iná a viac náročnejšia z hľadiska hygieny.

V utorok sme už prišli domov, nakoľko bolo všetko v poriadku. Ja som akurát mala akutný pokles železa v krvi, ale už je to v poriadku. Musím užívať preparáty na zvýšenie železa v krvi a odporúčanú som mala Melasu, tak idem to vyskúšať. V pôrodnici mi museli dať aj transfúziu krvi. Trochu som sa toho obávala, ale neľutujem, lebo naozaj sa cítim silnejšia a hodnoty sú už takmer v norme. Po transfúzii to ide doslova zo dňa na deň. Avšak bez transfúzie by sa hodnoty mohli veľmi dlho dostávať do normálu a bolo by to ešte s rizikom, že by som to nezvládala a namiesto dvoch fliaš transfúzie, by som musela potom ležať v nemocnici a prijímať o mnoho viac fliaš.

Čo sa kojenia týka, tak trochu bojujeme, ale už sa mliečko spúšťa. Ide hlavne o váhu Karinky a kojiť také veľké dieťatko je o niečo náročnejšie, nakoľko potrebuje ešte viac mliečka. Toto som presne zažívala s posledným synčekom, ktorý sa tiež narodil podobne veľký a tiež sme bojovali s kojenim. No zvládli sme to a zvládnem aj kojenie Karin.

Teraz nás čaká adaptácia v domácom prostredí, kde už pribudnú aj iné povinnosti okolo domacnosti a mám ešte ďalšie tri deti, ktorým sa chcem tiež venovať. Mám však užasného manžela a spolu to zvládneme. Asi budú najzaujímavejšie nasledujúce týždne...

Držte mi prsty, aby sme sa rýchlo adaptovali a aby bolo veľa mliečka :-)

2. 2. 2016Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené