22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Prípravy na operáciu

MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide iba na klzkej podlahe.

Predsa len je to riadny „kus baby". Pred pár dňami sme boli v poradni a svojou váhou 8780g a 74cm zodpovedá približne deväť mesačnému bábätku. :- ) Dostali sme do nôžok ďalšie včeličky a tak máme aspoň na pár mesiacov s očkovaním pokoj.

Väčšiu starosť mi robí Tomáško. Do škôlky už posledné týždne nechodí. Dôvod je jednoduchý. Choroby. Ten kolotoč nie a nie zastaviť. Naposledy to bol zlatý stafylokok, ktorého mali obaja a museli sa dva týždne liečiť antibiotikami. Lucinka sa v noci dusila vlastnými hlienmi, nevedela vôbec dýchať, často sa budila a antibiotiká jej spôsobovali dosť silné bolesti bruška. Keď Tomi konečne vyzdravel, išiel do škôlky a po štyroch dňoch opäť chorý.

Vtedy som to vzdala. Nemá význam ho tam dávať. Boli sme vyšetrení u krčnej a navrhla vybrať nosnú mandľu. Vraj ju má zväčšenú a môže neskôr dorásť do takej veľkosti, že Tomi môže mať problém so sluchom. Priznám sa, že som dostala veľký strach. Na jednej strane verím, že mu to pomôže a nebudeme konečne riešiť soplíky na dennom poriadku, no na druhej strane sa bojím. Predsa je to operácia v plnej narkóze a môže sa stať všeličo.

Dnes sme začali absolvovať prvé predoperačné vyšetrenia. Keď som videla, čo všetko musíme absolvovať, mám chuť si to rozmyslieť. Dnes sme boli na odber krvi. Tomi sa najskôr statočne držal, no po odbere som videla ako mu omodreli pery a prestal vnímať. Rýchlo som ho položila na lehátko a zdvihla nohy. Sestrička mu doniesla hroznový cukor a to je teda všeliek. :-D Vyskočil po ňom ako rybička. Zajtra budú výsledky a s nimi musíme ísť ešte na kardiológiu a ARO.

Okrem odberu krvi sme dnes boli aj u zubára. Výsledky tiež neboli veľmi príjemné, keďže Tomáško má pokazené skoro všetky stoličky. Zúbky mu umývame pravidelne, ale podľa mňa je to hlavne z toho železa, čo užíval od narodenia až do dvoch rokov. A možno je to genetika, mne sa tiež kazia zuby jedna radosť.

Kým som s Tomáškom behala po doktoroch, Paľo sa staral o Lucinku. Zavolal mi, nech sa ponáhľam, že budem ďalej kočíkovať a on pôjde uložiť Tomáška spať. Tak som sa teda vybrala brázdiť ulice plné topiaceho sa snehu. Vonku boli chabé dva stupne a mňa riadne klepalo od zimy. Lucinka sa začala budiť a tak som jej chcela dať do úst vypľutý cumlík, keď vtom pozerám čo to má oblečené. Paľo jej s čistým svedomím do tej zimy obliekol na bodynko tenučkú mikinu. Nič viac! Bola síce zababušená vo fusaku, ale aj tak jej podľa mňa teplo byť nemohlo. Rútila som sa domov rýchlosťou blesku a zúrivo si v duchu nadávala. Už vo dverách som Palovi vykričala, ako ju tak mohol obliecť, a po jeho odpovedi, že nevedel nájsť zimnú bundu, som skoro skolabovala. Ešte teraz zatínam zuby od zlosti. A to mu ju mám nechať počas Tomáškovej operácie na celé dva dni? Nechcem si ani predstaviť ako to dopadne. :-D
Tak nám držte palce, nech všetko dobre dopadne a teším sa na vás znovu o dva týždne.
Andrea

8. 12. 2014sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené