25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme tradíciu.
foto: istock.com

Neboli sme na 3D ultrazvuku a teda veľa z toho nemal, no to najdôležitejšie sa dozvedel a mál to dokonca ukázané a vysvetlené dosť podrobne. Teda pohlavie nášho dieťatka sa potvrdilo a je to predsa len to pohlavie, čo nám už povedal v 24. týždni tehotenstva. A teda je to naša vytúžená princezná. Konečne sa to na štvrtýkrát podarilo.

Teda verím, že by sa nemýlil dvakrát a manželovi to bolo tiež pekne vysvetlené aj anatomický. Ešte pred piatimi rokmi som sa doslova za dievčatko modlila a potom som už na to zabudla a ako som v prvom blogu napísala, že už ani nechcela ďalšie dieťa. Ale Boh nezabudol.

Potom, keď som otehotnela, mi to moja mamka pripomenula, že som sa za to modlila a bolo mi to jasne. Už od začiatku tehotenstva som to tušila, že to bude dievčatko, no nakoľko už mám troch chalanov, tak som si to nevedela veľmi predstaviť, že ako to je mať dievčatko. Ani teraz si to neviem predstaviť, ale teším sa.

Dokonca vravel, že má už 1 900 g. Je to teda riadna žienka. Zdá sa mi to dosť na to, že som len po 30. týždni tehotenstva. Ale lekár bol spokojný, tak aj ja som spokojná. Pekne pomeral všetko a vravel, že jej srdiečko je zdravé ako z lekárskej knižky. "Vďaka Bohu" myslela som si. Tá váha my ale trochu vŕta hlavou, nakoľko môj posledný synátor mal pôrodnú váhu 4 250 g a nebolo jednoduché ho dostať von. Ale šlo to prirodzene, bez použitia akýchkoľvek pomôcok, tak to zvládnem aj teraz.

Ešteže mi nepovedali pred pôrodom, koľko váži, lebo asi by som to psychicky nezvládla. Viem, že ultrazvuk nenameria váhu dieťatka vždy presne a je to aj skreslené, ale predsa: v mojom brušku je silná a zdravá slečna. Začala som jej už skôr púšťať skladby od Mozarta, Beethovena a od iných hudobných skladateľov.

Prv som to chcela len vyskúšať, ako bude reagovať, ale potom sa nám obom classica zapáčila a teraz si to užívame. Teda iba večer pred spaním, nakoľko vtedy je vždy najaktívnejšia a brucho sa mi vlni. Ale keď počúvame túto hudbu, tak sa upokojí a počúva. Taktiež je už naše bábo otočené dole hlávkou. Tie pohyby sa mi zdali iné od určitého času a ja som to aj cítili, že asi sa už dieťatko pretočilo, ale nemala som to potvrdené.

Až dnes, keď sa chcel pozrieť na hlavičku, tak čidlom šiel celkom dole a tak som sa ho to opýtala a potvrdil môj pocit. Tak ideme ďalej, pokračujeme.

Ďalšiu kontrolu máme až o mesiac, týždeň pred Vianocami a potom už január postupne budem očakávať na vytúženú chvíľu.

Prajem Vám pekný týždeň.


Tina je v 31. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

19. 11. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené