25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

Prerábka

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny.

Základnú výbavičku, kočík aj postieľku máme, ešte musíme dokúpiť zopár maličkostí ale na tie je ešte dosť času. Väčšina ľudí sa v tomto čase už chystá na vianoce. V domácnostiach rozvoniavajú koláče, gazdinky robia veľké upratovanie, nakupujú sa darčeky a čo chvíľa sa budú stavať aj stromčeky. U nás je to tento rok trochu inak...

Z dôvodu že čakáme prírastok :-) sme sa rozhodli zmeniť celú dispozíciu bytu. Najprv bolo tak že nám bude stačiť malá spálňa. Mysleli sme že si kúpime len novú posteľ, takú poschodovú kde je dole dvojlôžko a na hore jednolôžko. Dole by sme spali mi s mužom a náš prvorodený by spinkal hore. Tým pádom by sme získali kopec miesta na postielku aj komodu s prebalovákom pre našu princeznú, ale po dlhších úvahách sme prišli na to že tá spálňa bude pre 4roch ľudí primalá. A keď sa bábo narodí, bude predsa v noci vstávať na papanie a možno aj plačkať a to by v takom malom priestore dosť rušilo aj tatina ale havne by to budilo Janíčka... A aj ja sa predsa potrebujem neobmedzene hýbať pri prebalovaní, a potrebujem mať aj pohodlné kľudné miesto na kojenie.

Po zvážení všetkých týchto pre a proti sme sa rozhodli ináč. Ideme prerábať byt. Musíme prehodiť izby. Obývačku so spálňou. To znamená že musíme z menšej spálne urobiť obývačku a naopak. Nemáme na výber ak sa nechceme sťahovať niekam do väčšieho bytu. A to nechceme, sme s našim bytom spokojný zvykli sme si naň a hlavne s lokalitou kde bývame. Čiže nám zostáva iba jediná možnosť – prerábka.

Škoda že sme k tomuto rozhodnutiu nepristúpili skôr, a nie až koncom novembra. Teraz už nám nezostáva nič iné ako sa vzdať kludného adventného obdobia a pustiť sa do toho. Kým sme našli vhodného majstra trvalo tiež dosť dlho...

V pondelok ráno hneď ako prešiel mikuláš (aspoň toho sme chceli prežiť v pokoji) sme začali...

Ja som pobalila do cestovnej tašky pár nutností pre nás na prichádzajúce dni, ktoré budeme nútený stráviť u mojej sestry kedže u nás sa bude okrem malovky a presúvania nábytku aj búrať. Chcem mať totiž kuchyňu spojenú z obývačkou čím získam veľký otvorený priestor namiesto mini obývačky.Takže sa na pár dní sťahujeme :-( Až ma s toho striasa.

Nie som zvyknutá prespávať inde. Aj vo vlastnej postely mám s tým bruškom problém sa uložiť a aj tak vstávam niekoľko krát za noc, buď na wc alebo mám smäd alebo som hladná. Neviem ako to zvládnem... No teším sa, že budem mať nádhernú veľkú spálňu kde bude mať naša vytúžená princezná aj náš prvorodený svoj kútik.

S tým obrovským bruškom ktoré mám, som mala obrovské ťažkosti pobaliť a prichystať byt na prerábku. Muž mi síce pomáhal ale bolo treba všetko poschovávať, veci zo skríň dať do pytlov ako pri sťahovke, sklo, taniere a poháre bolo treba zabalit a uschovať do krabíc a potom všetko pozakrývať fóliou.

Mali sme čo robiť, a tak som si zvolila takú taktiku: chvíľu robím, chvíľu oddychujem. Bežne nie som takáto padavka ale to niekoľko mesačné nútené ležanie, prísny kludový režim mi poriadne ubral na kondičke.

Opúšťala som náš bytík s ťažkým srdcom. Na druhý deň prišli majstri a hneď sa pustili do práce, bola som sa tam pozrieť, verte mi že to nebol príjemný pohľad. Keď som videla všetok ten prach všade z tej búračky a rozbombardovaný celý byt, skoro ma zmohlo. No verím že výsledok bude stáť za to...


Katarina je v 28. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

11. 12. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené