29. 5. 2017  |  Meniny: Vilma

Prehupli sme sa do 13. týždňa

KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v jednom. Môj manžel a syn to všetko prežívajú so mnou, takže musím písať v množnom čísle. Ak by som sa náhodou niekedy preklepla, hádam mi to odpustíte.

Ako som naposledy spomínala, bola som vo štvrtok v Martine u Dr. Grochala na ultrazvuku v prvom trimestri. Keďže som bola objednaná na 13.00.hod., od rána som sa nevedela dočkať. Kvôli manželovi som to dávala cez týždeň, keďže cez víkend bol odcestovaný v Nemecku. Na poslednú chvíľu to už vyzeralo, že pôjdem sama. Dohodli sme sa, že pred 12.00.hod. pôjdeme z domu. Čo sa samozrejme nekonalo, keďže z práce sa mu ťažko odchádzalo. Samozrejme počas cesty nás čakali prekážky, o ktorých sme samozrejme vedeli (ale manžel pozabudol). Pretože už dlhšiu dobu je uzatvorený prejazd cez Kremnické Bane, tak sme museli ísť asi 15 km obchádzkou.

Zaparkovať pred ordináciou Dr.Grochala bol tiež ďalší problém, tak som utekala z auta o 13.00.hod. len ja sama, s tým, že keď manžel nájde miesto na zaparkovanie, príde za mnou. Nakoniec ale všetko dopadlo ako malo, v čakárni bola predo mnou ešte jedna mamička, tak sme mali čas sa aj trošku ukludniť, napiť a nachystať. U pána doktora je samozrejme všetko tip top. Veľmi milý a láskavý človek. Skvelý prístup k pacientke aj jej doprovodu, v mojom prípade manžela. Čerešničkou na torte bolo len zistenie, že naše dieťa je komplet zdravé, pravdepodobnosť že by malo nejakú vrodenú vadu je asi 1:20 000. Takže sme nesmierne šťastní ľudia, že k nám za chvíľu pribudne krásne zdravé a milované dieťa.

Podľa p.doktora som o 6 dní viac tehotná, ako mi vychádza podľa posledného dňa menštruácie. Aj pri synovi mi práve on najlepšie vyrátal termín pôrodu. Rodila som o 14 dní skôr ako som mala termín podľa poslednej menštruácie. Tak sa necháme prekvapiť, ako sa to vyvinie pri tomto dieťatku. Okrem iného, ja som sa veľmi tešila, že mi pán doktor bude vedieť aspoň na 60 % povedať pohlavie. Všelijako som na neho tlačila, že to nebudem brať na 100 % vážne, že viem, že ešte to môže byť všeličo... no, nepovedal! Spomenula som mu, že u syna pred 4 rokmi bolo vidieť už pohlavie v 12. týždni. Nič nezabralo. Vraj o týždeň-dva, by mi to povedal na 100 %. Teraz nám to nepovie, lebo si ešte sám nie je istý. Ale nevadí, my si počkáme. :-)

Samozrejme ako každá žena mám už nutkanie nakupovať vecičky, toto by mi trošku uľahčilo vyberanie. A bojím sa, že možno by ma to aj naštartovalo, keďže po synovi mám takmer všetko odložené a zistenie, že je to dievča, by vo mne mohlo vyvolať nákupný ošiaľ plný šatočiek, čeleniek a sukienok. O farebnej škále veci pre dievčatá ani nehovorím. Takže možno je to aj takto dobre.

Cestou domov ma môj muž držal celú cestu za ruku (vďaka Bohu za automatickú prevodovku). Veľa sme toho nenahovorili, ja som celý čas držala v ruke fotku a pozerala na ňu. Ale boli sme veľmi šťastní a ponáhľali sme sa za našou prvou láskou do škôlky. Tomu sa fotka súrodenca z bruška veľmi nepozdávala, pýtal sa, kedy už bude s ním chodiť do škôlky. Ale nakoniec ju pohladkal, a že ju ľúbi, keďže on hovorí, že to bude sestrička. Tak sa pozrite sami na fotku, o ktorú sa s Vami s radosťou podelím.

Riešim možno predčasne ešte jednu dilemu. Pri synovi som mala klasickú postieľku na ktorú mi manžel namontoval kolieska, tú som si potom presúvala po dome ako som sa pohybovala ja. Teraz by som si to chcela uľahčiť s prúteným košíkom na kolieskach. Chcela by som ho kúpiť, mám rôzne názori, pre a proti, či je to dobrá vec a či sa to oplatí kupovať pre jedno dieťa, keďže prvé som odchovala bez toho. Ja som viac naklonená názoru, že to chcem. Manžel povedal že už som to mala mať kúpené a vzápätí dodal, že ešte nekupuj, záruka nám bude pol roka zbytočne plynúť. Kamarátka mi odporučila jednu značku, práve je aj v akcii, tak sa musím veľmi premáhať, aby som to neobjednala. Vystriehnem si akciu aj na jar.

Cez víkend ideme s kamarátmi z Čiech do Tatier, dúfam, že si oddýchneme, nadýchame sa vysokohorského vzduchu a ja Vám o týždeň napíšem ako sme sa mali a čo sme zažili.


 Jana je v 13. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Doktor Grochal je najlepší, ale tak ako tebe ani mne neprezradil pohlavie v 12tom týždni, že to proste nejde. Musím počkať ešte 2 týždne a už to budeme vedieť.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • 38. a BUM!!!!!

  KLUB TEHULIEK! JANA 38. týždeň sa začal tehotenskou poradňou. Predoperačné vyšetrenia som mala nachystané, ukazovali nízke hodnoty železa, ale to bolo spôsobené aj mojou nepravidelnosťou v užívaní Sorbiferu. Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • 37.týždeň tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Jednoducho a prozaicky napísané, už som v 37.týždni tehotenstva. Tak ako sa končili Veľkonočné sviatky, tak ja som začínala tento týždeň tehotenstva.  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »
 • Prvý týždeň s bábätkom.

  Prvý týždeň s titulom "dvojmatka" som si nestihla ani užiť. Zrejme preto, že ubehol rýchlejšie ako voda. Pár dní, teda konkrétne štyri dni som bola v nemocnici a zvyšok z prvého týždňa nášho druhého syna sme boli už všetci doma spolu. Nenadarmo... Celý článok »

Naposledy navštívené