27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Prečo?

MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce".

Lucinka bola nedávno chorá a od včera som prebrala žezlo ja. U mňa to nie je nič neobvyklé. Nakazím sa aj keď vidím kýchnuť niekoho v televizore. :-D Budem musieť znovu zájsť za imunológom, nech mi naštartuje imunitu. Tomáškovi aj Lucinke dávam kolostrum, aby ich aspoň kúsok bacile obchádzali. Tomáškovi zjavne pomohol výber nosnej mandle, keďže výnimočne je v škôlke od začiatku januára. Kiež by mu to vydržalo až do júna.

Momentálne u neho pretrváva obdobie „prečo" a ja naozaj niekedy nenachádzam odpoveď na jeho otázky. „Mami, čo to je?" „Banán". „Prečo?"....

„Mami, kde ideme?" „Kúpať sa do bazéna." „Prečo?" „No lebo si chcem ísť zaplávať." „Prečo?" „Aby sme boli zdraví a silní." „Prečo?" (Zatínam zuby a odvrknem prvé, čo ma napadne, následná otázka „prečo" ma privádza do nepríčetnosti. :-D )

Niekedy sa na tom zasmejem, ale inokedy predýchavam, aby som nepovedala niečo, čo by som neskôr mohla oľutovať. :-D Najviac ma ale aj tak dojal, keď sa ho Paľo opýtal, čím chce byť na karnevale a Tomáško úplne spontánne odpovedal „Princezná". Ach synu synu, dávaš mi zabrať. :-D

Snaha presvedčiť ho, že taký čert alebo medveď bude oveľa lepšie, je úplne zbytočná. Pevne verím, že nakoniec sa mi to podarí, lebo síce nepochybujem o tom, že by bol najkrajšou princeznou v celej škôlke, ale neviem či by mi na druhý deň neprišla na dvere zaklopať pracovníčka Sociálneho úradu. :-D

Lucinka je môj leňoško. Už dobrý mesiac sa pohupáva na štyroch, no stále sa len plazí po brušku. Ani náznak zlepšenia a tak neviem, či sa vôbec tejto etapy dočkám. Ani sadnúť si stále nevie.

Najväčší problém je ale, v plnom prúde prejavujúca sa, separačná úzkosť. Nemôžem sa od nej pohnúť ani na milimeter, inak spustí rev ako siréna a krokodílie slzy sa jej valia po tvári, ako keby som ju tam nechala revať už aspoň dve hodiny. Takže ponovom som sa rozhodla ju doma nosiť v ergonomickom nosiči na chrbte. Ja si porobím čo mi treba a pritom mi nepíli uši jej prenikavý plač.

Lucinka má veľmi silný hlas, ako stará baba na trhu. Sem tam sa jej podaria nejaké slabiky, ale v porovnaní s Tomáškom v jej veku jej to veľmi nejde. Stále len „deje, de, aaaaaaa, nieee, ham, ňam" a vo výnimočných prípadoch „tatata". Nič z toho však nehovorí cielene. Teda aspoň mne to tak nepripadá. Ale ťap ťap ťapušky jej idú stále lepšie a lepšie.

Stále zvažujem, či s ňou začnem znakovať, ale priznám sa, že sa mi veľmi nechce. Možno ak bude aj o dva mesiace „nemá" a nebude napodobňovať aspoň niektoré zvieratká, pustím sa do znakovania.
PS: váži 9,8kg a meria presne toľko čo pred mesiacom, 77cm : -)
Andrea

4. 2. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené