27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Práca, práca – veľa práce...

BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť tovarom a personálom a to dve prevádzky. Ach.

Budúci týždeň nebude o nič ľahší, lebo opäť máme vianočné trhy a znova to bude potrebné všetko zabezpečiť. A to by nebolo nič náročné, ale robiť toto všetko s veľkým bruškom a ešte zvládnuť aj domácnosť a troch synov. Zaujímavé... ale vidím, že sa to dá a vďaka Bohu za môjho manžela, lebo bez neho by som to nezvládla. Najhoršie sú len tie myšlienky pred všetkým, že ako to celé dopadne. Potom čokoľvek je v konečnom dôsledku ľahšie, ako naše predstavy o situáciach. Aspoň mi ide čas veľmi rýchlo a nepremýšľam nad pôrodom.

Tohto týždňa chcem začať piecť aj medovníčky. Začnem, ale zároveň medovničkami aj skončím, nakoľko si ostatné koláčiky dám piecť niekomu šikovnému a mne to ušetrí veľa času. Navyše, nevypekám najradšej a rada túto zodpovednosť prenechám niekomu inému. Medovnikovú vypekaciu atmosféru si však nenecháme ujsť, nakoľko moji synovia milujú, keď môžu pri pečení asistovať. Sami si vyrábajú svoje medovníky a majú z toho veľkú radosť, keď zistia, že sa ich tvorba dá aj zjesť.

Čoraz viac mam pocit, že bambina ma malo miesta. Kopanie sa zmenilo na akési vytláčanie a pretláčanie. Je to niekedy veľmi bolestivé a obľúbila si právu stranu. Tam pôsobí najviac. Tam mám umiestnenú aj placentu. V poslednom čase som sa pristihla, že mi začínajú vadiť narážky ľudí na moje bruško, termín pôrodu, pohlavie dieťaťa, meno dieťaťa a podobne. Neustále dookola riešim tieto ich otázky.

Najviac ma pobaví, keď sa ma pýtajú, že či čakám prvé dieťatko. Toto sa mi stáva pravidelne. A toto ma pobaví asi najviac, keď im odpoviem že štvrté. Vypleštia na mňa očiská a neveria. Vtedy poviem, že: "áno, ale čakám prvé dievčatko"....

Teším sa na Vianoce, nakoľko príde konečne oddych. Konečne si požehlím perinky a výbavičku a všetko už pripravím, čo je potrebné do pôrodnice. Prala som si všetko už v predstihu, ale k žehleniu som sa zatiaľ nedostala. Verím, že ma pôrod neprekvapí už v decembri, lebo by som nemala pripravenú ani tašku do pôrodnice.

Termín je ešte ďaleko, tak času dosť. Už sa však nemôžem dočkať, ako sa hneď po pôrode, keď ma odnesú na izbu, pretočím a ľahnem si na brucho. Toto som urobila vždy. Sestričky nechápavo pozerali, ale ja som mala vynikajúcu knižku, kde si pamätám, že to odľahčuje hrádzu a že sa maternica rýchlejšie sťahuje do pôvodnej veľkosti. A navyše, po tých mesiacoch ležania len na dvoch stranách tela, je to oslobodzujúci pocit ľahnúť si na bruško. Áno, aj to príde, ale ešte musím voľačo vydržať.

Teda pokračujeme tehuľky a nevzdáme sa...


Tina je v 34. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

11. 12. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené