1. 5. 2017  |  Meniny: Amarila, Pamela

Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci aj normálnu porciu, ktorú som pred tým jedávala bežne, urobí sa mi hneď zle a všetko ide von.

Tak sa musím veľmi ovládať, aby som to vždy pri jedení neprehnala. Pretože potom som hladná aj ja, a aj malý v brušku kope od hladu ako divý. Takže dodržujem malé porcie, a častejšie. U mňa to znamená takmer počas celého dňa. :-) Samozrejme sa to odrazilo aj na váhe, ale čo by som ja pre dieťa neurobila. Keď si žiada koláčik, tak mu ho predsa musím posunúť. :-)

A taktiež aj v tomto stave zimné športy u mňa nehrozia. Vyjsť v snehu na kopec bola pre mňa obrovská námaha. O tom, že som lyžiarske nohavice nezapla a na svahu som bola s rozopnutým zipsom maskovaným bundou radšej písať nebudem. Nebudem si predsa kupovať nohavice, keď ich o mesiac aj tak nezapnem a po pôrode sa chystám vrátiť na svoju pôvodnú váhu. Takže týmto smerom motivácia nevedie.

Ale aby som sa vrátila späť k tomu, že som predsa len niečo zvládla, a to bolo vyjsť niekoľko krát na kopček a spustiť sa na sánkach dole so synom. Nebol z toho veľmi nadšený, lebo ako hneď skonštatoval, že ocino ide rýchlejšie, mám to nechať na neho, som sa s radosťou toho vzdala a nechala to na chlapov. Predsa len, postávanie pri kraji a fotenie mi išlo lepšie a bolo to pre mňa a bábätko aj bezpečnejšie. Takže sme za ten týždeň vymýšľali aj aktivity pre syna, aby sa doma nenudil, keďže sneh okolo domu nemáme, museli sme si preň zájsť kúsok vyššie.

Okrem toho sme sa boli jeden celý deň aj kúpať v aquaparku a boli sme aj klasicky v kine. A aby som nezabudla na dôležitú vec a tou je oslava. Môj manžel a syn sa volajú Silvester, takže som pre nich a rodinu nachystala oslavu. A aby tých koláčov nebolo málo, syn si vypýtal aj lego tortičku pre seba a aj ocinka, takže maminka opäť v noci piekla. Ale si myslím, že všetci boli spokojní, nikto nebol hladný a synova detská izbička praská vo švíkoch. Zrejme tak, ako väčšine detí po Vianociach. Keby všetci starí rodičia počúvali nás rodičov, že im naozaj žiadne hračky netreba, asi by sa to nerátalo ani deťom, ani im.

Neviem či negatívum, alebo pozitívum tohto dovolenkového obdobia je to, že som sa viac začala sledovať. Keď som bola doma, mám pocit, že ma viac bolelo podbruško, až by som povedala, že to prechádzalo do lonovej kosti. Zajtra idem na poradňu, tak som veľmi zvedavá, že čo moja p. doktorka skonštatuje. Dnes som už bola v práci a bolestí bolo menej. Zrejme tým, že som nemala čas to až tak vnímať, alebo mi 8 hodinové sedenie zázračne prospieva. :-) Len to prosím nehovorte môjmu šéfovi = môjmu manželovi. :-)

Hneď po Vianociach som si od bolesti začala dávať Magnosolv 2 x denne. Teda, boli dni, keď som si dala len jeden, tak ako mi p. doktorka kázala. Ale väčšinu dní som sa cítila lepšie po dvoch dávkach. Pevne verím, že ma zajtra na poradni nezvozia pod čiernu zem za samo naordinovanie zvýšeného dávkovania. Na svoju obhajobu poviem, pravdu, a tou je to, že mi to naozaj pomáhalo. A uplynulý týždeň som zistila, že jakuzza mi tiež už asi neprospieva. Už vidím, ako sa niektoré chytáte za hlavu, že čo sa táto trepe do wellnessu, keď tam číhajú rôzne baktérie a infekcie a neviem čo ešte. Prosím Vás kľud! Jakuzzu máme doma vlastnú a aj saunu, a tú teraz používam iba v režime infra. A nikto cudzí nám tam nechodí, len my traja. Takže čo si tam donesieme, to si aj odnesieme. :-) Teda možno som už aj s tým skončila. Poradím sa zajtra na poradni, pretože minulý týždeň som sa v nej necítila vôbec dobre, radšej som tam nechala mojich chlapov samých. Ale do teraz som s tým nemala problémy, práve že som sa po tom cítila dobre. Uvoľnilo sa mi svalstvo, bola som vymasírovaná a oddýchnutá. Nerada by som si tento pôžitok odopierala, ale ak to bude nutné, budem aj toto musieť obetovať pre zdravie nášho druhého synčeka.


Jana je v 22. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »
 • 37.týždeň tehotenstva

  Jednoducho a prozaicky napísané, už som v 37.týždni tehotenstva. Tak ako sa končili Veľkonočné sviatky, tak ja som začínala tento týždeň tehotenstva. Veľkonočný pondelok bol skvelý. Moji chlapci ma doma symbolicky obliali a vyšibali, za čo si... Celý článok »

Naposledy navštívené