27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Novoročné predsavzatia

MAMIČKA ANDREA Ani sme sa nenazdali a ďalší rok máme za sebou. Ale pred sebou? :-) Keď tak bilancujem, bol to krásny rok.

Narodila sa nám totiž naša vytúžená Lucinka. Teraz je to riadny kus baby, váži niečo cez 9 kíl a meria 77 cm, čo na sedem mesiacov vôbec nie je málo. Takmer dva týždne sa Lucinka stavia na štyri a pohojdáva sa dopredu a dozadu. Už sme len krôčik od toho, aby začala štvornožkovať a naučila si sama sadnúť. Lucinku neposádzam, pretože to nie je vôbec zdravé. Nerobila som to ani pri Tomáškovi, ibaže sa o to postaral niekto iný a potom už bolo nemožné Tomáška od pasívneho sedenia odnaučiť a samozrejme jednu z najdôležitejších fáz vývinu (štvornožkovanie), preskočil. Teraz si na to dávam pozor a nechávam Lucinku vyvíjať sa tak, ako jej to jej organizmus dovolí. Vôbec mi nevadí, že ešte nesedí. Všetko má svoj čas a všetko príde, keď na to dieťatko dozrie.

Nový rok som ja osobne začala úplne klasicky. Chorobou. Bolí ma hrdlo, upcháva sa mi nos, v noci sa potím ako na púšti. Aspoň, že deti sa ako tak držia, aj ked dnes sa Lucka zobudila s miernym soplíkom, ten však počas dňa ustúpil. Viac ma ale trápi Lucinkin spánkový štrajk. Z ničoho nič začala "ponocovať". Doteraz sme nemali problém s jej uspávaním, okolo pol ôsmej vypila mliečko, pomrvila sa a za nejakých desať minút zaspala.

No posledné dni je to niečo neskutočné. Vypije mliečko, pretočí sa na bruško a šup na štyri a hojdá sa do zbláznenia. Nie a nie zaspať. Akákoľvek snaha uspať ju skončí hysákom.

Keďže spávame všetci štyria v spálni, Tomáško pri takom hluku nevie zaspať a do plačúcej serenády sa pridá aj on. Preto musím Lucku zobrať do obývačky a nechať ju unaviť sa. No ona, potvorka malá, vydrží aj do desiatej, len sa plaziť po obývačke za hračkami. Neviem čo s tým robiť a začínam byť zúfalá. Nechcem aby si zvykla, že ju budem nechávať tak dlho hore, no revať na plné hrdlo v spálni, ju tiež nemôžem nechať.

Asi nastal najvyšší čas presťahovať Tomáška do detskej izby. Tiež to nebude veľká výhra, nakoľko Tomáško sa aj teraz v noci budí a uisťuje sa, že sme pri ňom. Často sa zobudí a príde si ľahnúť ku mne so slovami: "Maminka, idem si k tebe ľahnúť, aby si sa nebála". No vyžente ho potom z postele. :-D Ani len fľaše s mliekom sa nechce vzdať a má ju pri každom zaspávaní. Preto medzi moje tohtoročné predsavzatia patrí práve zbavenie sa tohto zlozvyku.

Mnohé ženy si naplánujú chudnutie a potom to môže dopadnúť aj takto: „Vlani o takomto čase som si predsavzala, že schudnem päť kíl. Ostáva mi ešte sedem." :-D Ja už chudnúť nechcem. Vážim presne toľko ako keď som otehotnela. No nemyslite si, že je to génmi alebo zázračnými tabletkami. Za všetkým je zdravý životný štýl. Cvičiť veľmi nestíham, ale stravou sa dá dopracovať k vytúženej váhe. Jediné čo potrebujem je telo spevniť. Tak keď Tomáško nastúpi do škôlky, budem si musieť ukradnúť aj trochu času pre seba a aspoň sem tam spraviť nejaký brušák či drep. Snáď do leta spevním trochu telo, aby som sa nehanbila vyjsť na ulicu aj šortkách. Už aby bolo leto :-D Táto zima mi pripadá dlhá, ako každá zima. Ale už len tri mesiace... :-D Alebo ešte???
Andrea

6. 1. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené