21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Nevoľnosti a tehotenská knižka

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Prešli 4. týždne. Konečne ma čaká prvá poradňa. Som 11. tt + 2. Som utrápená, vyšťavená a unavená, aj keď som skoro celý mesiac ležala.

Nevoľnosti mám také silné že v sebe niekedy neudržím ani vodu. Občas mám obavy či to „mimi“ dostane nejaké živiny, keď všetko vyvrátim. Jediné, čo vo mne horko ťažko ostane, je ovocie akéhokoľvek druhu. Zo začiatku som ráno pila aktimel, aby sa mi upravila črevná flóra, trápili ma totiž riadne zápchy. Ale ako sa ukázalo, na jedno pomohlo a nevoľnosti mi to zhoršilo. Keď už som bola zúfalá a muž tiež nemohol vydržať tie moje časté návštevy toalety, odbehol do lekárne s tým, že na to predsa niečo musí existovať. Pani magistra mu poradila, že existuje jeden spôsob, ako udržať aspoň nejakú časť stravy v tele, a to tak že vždy pred jedlom zjesť nejaké ovocie, aby sa naštartovali tráviace šťavy. Najlepšie je vraj strúhané jablko s kvapkou citróna. Hneď pri ďalšom chode som to vyskúšala. Ostrúhala som si zelené jabĺčko (tie mám najradšej) kvapla na to citrónik a nechala som chvíľu odstáť. Pred jedlom som zjedla polovicu a potom hlavný chod... Čakala som, čo sa stane, vačšinou do pol hodiny bolo všetko jedlo vonku... Teraz sa však nedialo nič... Odkedy sa záchodová misa stala moja najlepšia kamarátka a jej objímanie najčastejšou činnosťou dňa, som prvýkrát pocítila úľavu... Zaspala som kľudne naozaj ako bábatko bez pocitu preplneného žalúdka alebo ťažoby... Škoda, že som na toto originálne riešenie neprišla skôr. Ušetrila by som si kopu trápenia. Nestačí že som ako nejaká zakliata princezná,buď spím, pretože utrogestan a magnézium uspávajú, alebo zvraciam, sranda. Už mi je aj ľúto môjho drahého a tiež malinkého ušiačika (tak volám môjho syna Janíčka). Musia byť kvôli mne stále doma a vstrehu. Nič príjemné počúvať neustále tie zvuky, lebo sa prispôsobovať náladám takej tehotnej ženy, ktorá je podráždená a nervavá ako malá čivava.
Každopádne po tomto zistení, že ak si dám ovocie pred jedlom, vracanie sa nekoná, som pokojnejšia... Lenže celý ten zázračný účinok ovocia je dosť klamlivý, je pravda, že pomáha telu stráviť jedlo ľahšie, ale to je asi tak všetko. Na nevoľnosti z rôznych pachov a ranné nevoľnosti pomoci asi niet. A tak zvraciam veselo ďalej... Tuším som už surfovala na všetkých fórach o tehotenskej nevoľnosti a prečítala všetky možné články o tom. Vyskúšala som všetky babské rady, ale nepomáha nič. Jednoducho je to tak a musím to nejako vydržať. Snáď keď sa prehupneme do druhého trimestra sa mi uľaví... Dúfam... to už je onedlho.
Konečne idem do prvej poradne. Teším sa, uvidím naše „mimi“. Aj moji chlapci sa tešia, tatino je trochu ustarostený, ako to dopadne, a Janíčko nedočkavý, že uvidí fotku bábatka. :-)

Ráno u lekára... Bolo tam dosť tehuliek z rôznou veľkosťou bruška. Taký pekný pohľad vidieť toľko budúcich mamičiek naraz. Čakala som skoro 2 hodiny na odbery, viete si predstaviť, akými všelijakými farbami som hýrila, keďže som bola na lačno. Samozrejme, že následkom tohto som pri odbere skoro skolabovala. Sestrička vyslala drahého pre coca-colu, vraj to pomáha. Pomohlo...

Vyšetrenie dopadlo na 1. Videla som ako nášmu drobcovi bije srdiečko, aj slzičky mi vybehli. Vraj je dlhé 4,3 mm, čo zodpovedá veku. A je veľmi aktívne, stále sa snažilo vyhnúť ultrazvukovej sonde, aby ho pán doktor zmeral. Potrebujeme presné údaje pre tzv. triplle test (to je test, kde sa zisťuje pravdepodobnosť vrodených vád). Ale čo ma ešte veľmi príjemne prekvapilo je, že nám naše mimi kývalo ručičkou, nachvíľu sme zazreli aj tváričku. :-)

A vraj bolesti v brucha okolo pupočníka spôsobuje toto naše nezbedné baby. Pán doktor vraví, že v tomto veku si detičky pomaly cvičia hmat, a preto sa pokúša chytiť pupočnú šnúru, tým sa zabáva, že ju ťahá. :-))) Aké ZÁZRAČNÉ...

Dostala som aj tú veľmi očakávanú „foto“ a ešte niekoľko múdrych rád od pána doktora. Ak sa nevoľnosť neuľaví po aplikácii čípkov proti vracaniu, ktoré mi teraz predpísal, musím do špitála na infúzky. Trik s ovocím nepostačuje, dieťa potrebuje kvalitnú a vyváženú stravu a príjmať živiny všetkých druhov... Okrem toho mám zvýšiť dávky magnézia na 3 denne + utrogestan naďalej, k tomu ešte kyselina listová so železom a C vitamín. To je medikamentov až až, ale vraj to je všetko potrebné. Ešte ma odvážili (pribrala som len nieco cez 1 kg) a zmerali mi krvný tlak (70/52) – veľmi nízky. Musím veľa piť, ak to bude nutné a bude sa mi točiť hlava, tak aj šálku kávy alebo pohár coly mám dovolené.

Moji chlapci už sa už nevedeli dočkať, videla som ako im zaiskrili očká, keď som vyšla z dverí...
Mám teda po prvej poradni, som rada že to všetko dobre dopadlo. Mimi je v poriadku, riziko potratu je minimálne a nevoľnosti a vracanie by mali vyriešiť čípky. Som šťastná, už som ozajstná tehuľka  mám to potvrdené knižkou. :-))) Majte sa krásne milé tehuľky, mamičky a snažilky,,,,,,,cmuk

30. 7. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené