28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v nejakom blogu niekedy vyjadrím, tak mi to prepáčte prosím :-)

Stále sa usilujem užívať si tehotenstvo, no poviem vám, naozaj sa už musím o toto usilovať. Už to nie je také samozrejme, že si tehotenstvo užívam len tak spontánne. Minulého týždňa a vlastne trvá to už asi tri týždne ma začalo bolieť v slabinách a jedná sa o bolesť žil. Nikde nemám navreté žily iba v slabinách a je mi to nepríjemné.

Tak som to pri poslednej kontrole spomenula gynekológovi a ten len vravel, že je to normálne, ale aby sa to ustálilo a napravilo, predpísal mi lieky, ktoré v tehotenstve môžem, tak rozhodla som sa, že liek budem užívať. Viem, že liek je veľmi účinný a dobrý na žily. Podobné som to mala aj v predošlom tehotenstve a ono to hneď bezprostredne po pôrode vymizlo.

Avšak posledne som porodila normalným pôrodom vyše 4 kilové dieťa, tak mi bolo normálne, že to sprevádzali aj tieto symptómy, no dúfam, že teraz nebude toto dieťa až také veľké. Lebo samotný pôrod veľkého dieťaťa je práca. Ak som už pri poslednej kontrole, tak mám už za sebou aj kontrolu glukózy.

Spomínala som v min ulom blogu, že ma táto nepríjemnosť čaká. A na moje prekvapenie, nemala som ani najmenší problém s vypitím tej sladkej tekutiny. Cele som to naraz šupla do seba a mala som pokoj. Najhoršie sú naše myšlienky a ani nie ta situácia, ktorá nás čaká. Opäť mi vravela, že ak by neboli výsledky v poriadku, tak mi do piatka zavolá. Nevolala, chvála Bohu.

Rovnako to teraz v poslednom čase prežívam aj s myšlienkami na pôrod. Už som začala svoje predstavy, ktoré udržiavam pod kontrolou a zmýšľam a predstavujem si, aké to bude ľahké a ako ľahko to zvládnem, ako budem dýchať a pod. No priznám sa, že potvory myšlienky, niekedy uniknú a potom mám z pôrodu strach. Poviete si, že veď ide rodiť štvrté dieťa. A ja vravím, že veď práve preto.

Zažila som už rôzne variácie pôrodných bolesti a nejako sa mi už nechce, aby som musela bolesti opäť prekonávať. Preto sa veľmi pohrávam s myšlienkou epidurálnej anestézie a vnímam to ako vykúpenie z bolesti. S počiatku som to úplne odmietala ale ako týždne pokračujú a ja sa približujem k dňu D, tak uvažujem o tom stále viac a viac.

Zatiaľ v mojej najtesnejšej blízkosti nik nerodil s epidurálkou, ale samozrejme si o tom ešte pohovorím aj s doktorom a tiež preskúmam všetky rizika, ak nejaké sú.

S behaním som už prestala. Nebehám už asi mesiac, no nahradila som to domácim stepperom a ten mi robí veľmi dobré. Trochu rozprúdim krv v mojich žilách a celé telo vraví, že je to fajn. Začala som už viac cvičiť aj chrbát, nakoľko ma trochu pobolieval a tiež je to lepšie.

O týždeň sa tu vidíme opäť a dúfam, že bude lepší ako ten predtým :-)


Tina je v 27. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

19. 10. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené