25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

Morfologický 3D ultrazvuk

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.

Noc pred ním som nemohla spať, opantala ma nervozita a nie len mňa ale aj môjho muža. Veľmi sme túžili vedieť čo čakáme :-) Je jasné že čakáme bábo :-), ale akého pohlavia sme len tušili, alebo lepšie povedané len sme túžili...

Tá zvedavosť nám už dlhé týždne nedala spávať. Samozrejme sme sa snažili zistiť to rôznymi spôsobmi. Tie som už pred časom spomínala v jednom mojom blogu. Jeden z nich, vraj overený recept starých mám so sódabikarbónou nám ukázal výsledok po ktorom sme túžili...

No človek si nikdy nie je istý kým nemá rukolapný dôkaz. Okrem zvedavosti akého pohlavia bude naše druhé dieťatko sme boli trošku nervózni aj z toho či bude bábo zdravé, či má vyvinuté všetko tak ako má mať a tiež či je dostatočné veľké. Na poslednej poradni ktorá sa konala presne pred týždňom, pán doktor nedokázal naše druhé mimi zmerať aby videl či rastie tak ako má. Bábo sa toľko hýbalo a všelijako krútilo počas ultrazvuku že to nebolo možné. Skúšali sme to s pánom doktorom asi 3krát ale nepodarilo sa, vždy nám vyšiel iný výsledok. Je jasné že taktiež nebolo vidieť ani pohlavie bábätka.

Poradňa dopadla dobre, všetko bolo v poriadku až na to meranie miminka... Už som v šiestom mesiaci a strašne prestrašne túžim vedieť čo sa "tam v nútri" skrýva. Už by som chcela pomaličky začať nakupovať a chystať výbavičku. Po týždni, ktorý trval nekonečne, myslela som že utorok nepríde nikdy. Nastal ten deň D...

Ako som už spomínala, skoro celú noc som nespala ani ja ani drahý. Viedli sme dlhosiahle debaty či bude všetko v poriadku a čo to vlastne bude. Vybrali sme sa teda do súkromného zdravotného centra, kde sme mali zajednaný termín u prímara ktorý sa špecializuje na tieto vyšetrenia. Zdravotné centrum je to príjemné, čisté a všetok personál sa správa veľmi milo a úctivo. Nečudo, veď je to súkromné zariadenie kde sa takmer za všetko platí a nie málo peňazí.

Usmernili nás teda kam máme ísť, zaplatili sme registračný poplatok a usadili sme sa v pohodlnej čakárni. Dvere ordinácie sa otvorili presne na minútu v čase kedy som bola objednaná. Milá pani sestrička ma oslovila menom a samozrejme pozvala dnu aj môjho drahého. V ambulancii nás veľmi prívetivo privítal pán prímar. Prekvapilo ma že okrem bežného pozdravu, vyšiel spoza svojho pracovného stola, podal ruku môjmu mužovy a aj mne.

Privítal nás, oboznámil nás s priebehom vyšetrenia, do detailov nám vysvetlil ako a čo budeme na špeciálnom ultrazvuku sledovať a ako to bude celé prebiehať. Pristúpili sme teda k vyšetreniu...

Najprv pán doktor opatrne zisťoval našu rodinnú anamnézu, popritom zapol ultrazvukový prístroj a začali sme... 3D ultrazvuk je tým vzácny že s ním je vidieť skoro všetko, ako pracujú orgány, či má dieťa všetky prstíky atd... Najprv sme sa pozreli ako mimi leží. Je teda otočené dolu hlavou, čo pred týždňom ešte nebolo. A keď sme uvideli tváričku mi vybehli prvé slzičky.

Krásne dieťatko a skoro identické s mojím prvým... Janíčko mal rovnako krásnu tváričku. A kedže sme boli nedočkavý tak sa doktor s zameral na zistenie pohlavia dieťatka. Po krátkej chvíľke váhania kedy nás trošku naťahoval a vypytoval sa čo by sme chceli mať, a či už máme doma pokračovateľa rodu. Potom nám ukázal niečo čomu sme nerozumeli veľmi, respektíve sme si nevedeli vysvetliť čo vidíme. Aj keď je 3D dosť "plastický" toto bolo pre nás záhadou...

Nakoniec nám milý pán doktor prezradil že vidíme "kávové zrno" :-) No, neboli sme o veľa múdrejší. Po krátkej odmlke nám vysvetlil že inak sa to nazýva "venušin pahorok" čo v preklade znamená že čakáme vytúžené DIEVČATKOOOO... :-))

Keby som v tej chvíly neležala tak asi odpadnem. Nevedela som sa nadýchnuť, od radosti som sa tak rozplakala že som až zvlykala a museli sme vyšetrenie na chvílu prerušiť aby som sa upokojila. To nehovorím o šťastnom oteckovi, ten bol tak nadšený zistením že mi neprestával stískať ruku za ktorú ma celý čas pri vyšetrení držal...

Takže máme to, vysnívali sme si dievčatko a sen sa nám splnil. Test starých materí neklamal, a ani môj inštinkt, ktorý mi stále akosi našepkával že pod srdcom nosím dievčatko. Presne tak ako sme chceli. Moju radosť znásobuje aj zistenie že náš kvietok je úplne v najlepšom poriadku, všetko má vyvinuté správne. Všetky vnútorné orgány má zdravé a primerane vyvinuté na príslušný týždeň tehotenstva. Srdiečko krásne bije, obličky pracujú ako majú, aj mozog sa vyvíja tak ako má. Váži nádherných 348g, čo je tiež na "jej" vek presné. Placenta aj pupočná šnúra fungujú správne, a sedí presne aj termín pôrodu...

K tomuto všetkému sme dostali ešte aj bonus :-) Naša princezná sa na nás usmievala. Videli sme zreteľne keď som sa smiala ja, smiala sa aj ona. Je to nádherný a neopísateľný pocit. Už ju len v poriadku donosiť a priviesť na svet. Som veľmi šťastná...

3D ultrazvuk je naozaj skvelý vynález ktorý nám rodičom umožňuje vidieť naše dieťatka ešte pred tým ako prídu na svet...

Milé tehulky, mamičky aj ostatný moji čitatelia, keby som mohla tak vám takto cez internet pošlem aspoň kúsok mojej radosti a pozitívnej energie ktorou ma naplnil tento deň...

S pozdravom vaša Katuš :-)


Katarina je v 22. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

6. 10. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené