23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Moje hormóny sa zbláznili

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz....

Teraz už milé "hormóny" napadli aj moju myseľ :-), doslova sa mi hormóny zbláznili... Ráno vstávam naštvaná na celý svet pretože sa mi chce ešte spať, no rodinný život mi to veľmi neumožňuje. Nie že by mi to"moji chlapci" nedovolili, oni sa naozaj snažia. :-) Muž robí ochotne raňajky celej rodine ak je doma, tiež sa venuje nášmu mierne povedané "živému" :-) synátorovy aby bol tíško aby si maminka mohla trochu prispať. No sú rána kedy nám to život nedovolí. Musím vstávať ja, pretože "starý" tak ho volám keď som naštvaná. :-))) (mimochodom to som teraz stále) musí pracovať. Tým pádom mám na krku celú domácnosť, raňajky, obed aj večeru, psa, nákupy a samozrejme v neposlednom rade aj 5 ročného "živého" Janíčka. Niektoré ženy si povedia, to nie je nič... No ja sa pasujem s týmto všetkým s obrovskými ťažkosťami. Od varenia obeda odbieham minimálne tak 3 krát na toaletu :-))) za kamoškou misou :-))) už si z toho nič nerobím, akurát je to náročné na čas. A tak mi trvá uvariť obed dvakrát toľko času. :-( Pri upratovaní nemôžem používať moje obľúbené čistiace prostriedky pretože mi smrdia čo ma za následok samozrejme zase grckanie  :-( Takže upratujem tiež na etapy.

Posledný týždeň sa aj dosť zadýcham. Pri vysávaní dychčím ako by som zabehla 1000vku. :-) A už vôbec nevravím, že keď sa vidím v zrkadle pripadám si ako veľryba. Môj drahý mi hovorí ťarba laba. :-)) Nemyslí to zle. Ja som bola vždy veľmi kľudná, taká komótna osôbka. :-))) Miluje ma a vie že ma to oslovenie vždy rozosmeje. Tak mi aspoň lepší náladu. Inak vraj chodím po byte ako zver napadnutá besnotou. :-) Nikdy vraj nevedia kedy zaútočím. A útočím dosť často, to mi môžete veriť!

Už sa stalo že som vyčítala drahému že on je na vine celému môjmu trápeniu, :-) že ho nenávidím a že nech sa prace z domu aspoň do večera. :-))) Strašné však? Neskôr mi to prišlo ľúto. Uvedomila som si že som to prehnala,že on nie je jediný kto pri TOM bol... :-))) Čo už, ospravedlnila som sa. On sa síce tváril, že mi len tak neodpustí ale nevydržal to, pekne sa na mňa usmial, povedal že ma miluje, že vie aké ťažké to mám a váži si že mu nosím druhé dieťa :-) Doniesol mi aj kvetinku. Je milý,dostane škaredo vynadané a príde s kvetinou. Chápavý to chlap. Správne som si vybrala.

A práve pre tieto chvíľe bojujem ďalej a snažím sa silou mocou krotiť svoje zbláznené hormóny. Chodím často na krátke prechádzky do prírody, doprajem si každý dávku endorfínu vo forme banánov. :-) Aspoň takto trochu zmierňujem nečakané výkivy nálad, kedy mám najprv žalúdočnú nervozitu. Trasie žalúdok, potom na prepadne strach čo a ako bude, či to všetko zvládnem, či budem dobrou dvojnásobnou maminou. Či bude "mimi" v poriadku....alebo ma rozplače kreslená disneyovka. :-) Sranda však?

Na návaly tepla striedané zo zimou som si už ako tak zvykla, ale to neustále potenie, mastiace sa vlasy a plno vyrážok mi náladu teda tiež nezlepšuje...

Verím že tento stav rýchlo prejde a druhý trimester si budem moje druhé tehu užívať ako sa patrí... s pozdravom Katus


 

Katarina je v 12. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

7. 8. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené