29. 5. 2017  |  Meniny: Vilma

Môj vytúžený kúpeľ vo vani skončil fiaskom

BUDÚCA MAMIČKA TINA 25 týždeň tehotenstva. V tomto období som sa konečne odhodlala na kúpeľ vo vani. Už asi mesiac som mala neodolateľnú chuť na teplý kúpeľ vo vani, no čítala som o tom rôzne reakcie, že sa to neodporúča. Potom opäť, že ak už kúpeľ, tak aká teplota má pri kúpeli byť a pod. Povedala som si, že veď to už nejako vydržím a potom po pôrode a šestonedelí si to vychutnám. To, či som odolala, napíšem nižšie, no od kúpeľa som sa odhovárala aj pre nasledujúci príbeh z minulosti.

Pred deviatimi rokmi som zažila s horúcou vodou a kúpeľom v takej vode zlú skúsenosť. Teda pripisujem to tomu. Boli sme s manželom na termálnom kúpalisku a bola som len asi v 9 týždni tehotenstva. Škoda, vtedy mi nemal kto povedať, že v tehotenstve sa žena nesmie kúpať vo vode teplejšej ako 37 stupňov. Ja som si toto tiež nezisťovala a bola som veľmi mladá a toto ma vôbec nenapadlo.

Potom som šla na kontrolný ultrazvuk asi v 10. týždni tehotenstva a tam mi lekár oznámil, že nevidí ozvy srdiečka a v tom týždni srdiečko už počuť alebo lepšie povedané, vidieť ako bije. Ja som vtedy neverila vlastným ušiam a vôbec som toto vtedy nepripisovala termálnej vode. Teda musela som isť ležať, ale moja podmienka bola, že počkáme ešte jeden týždeň a až potom pôjdem na vyčistenie.

V nemocnici som bola celý týždeň, každý deň mi kontrolovali, či náhodou "nezačujeme" ten vytúžený zvuk srdiečka, ale nič sa neudialo ani po týždni. Musela podstúpiť kyretáž, mnou tak nenávidené slovo. Povedali mi, že naozaj tam nebolo nič, už len nejaká neidentifikovaná hmota. Povedali mi tiež, že najskoršie tehotenstvo mi odporúčajú až po pol roku, no ja som bola tehotná už o tri mesiace po zákroku a narodil sa krásny a zdravý chlapček. Veľmi vytúžený.

Ale kúpanie v horúcej vode mi už nehrozilo. Po čase som sa dozvedela to, že to všetko mohol spôsobiť aj ten teplý kúpeľ a tak od vtedy je pre mňa horúci kúpeľ v tehotenstve tabu. Tak, nakoľko moja túžba po kúpeli minulého týždňa bola veľmi veľká, tak som si dobré naštudovala problematiku a vzala som si do vane aj teplomer.

Áno, okúpala som sa. Dala som si aj magnéziovú soľ a vytešovala som sa až po ten moment, kým vaňa bola naplnená vodou v teplote 36 stupňov. Bola som veľmi sklamaná. Moje sklamanie bolo veľké a na vytúžený kúpeľ som stratila hneď chuť, keď som zistila, že voda ma vôbec nezohrieva a bolo mi vo vani navyše zima.

A tak sa moje dobrodružstvo s kúpeľom aj skončilo. Po chvíľočke som vyšla prekvapená z vane. Teda teplý kúpeľ v tehotenstve neexistuje. Musíme to vydržať a potom si doprajeme horúci kúpeľ po pôrode a po šestonedelí.

Samozrejme, možno sa kúpete aj v tehotenstve v teplejšej vode a viete si to užiť, no po mojej skúsenosti spred deviatich rokov som už toto nechcela riskovať, ale vyskúšala som aspoň takýto experiment.

My tehotné sme niekedy ako malé dievčatká :-)


Tina je v 25. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

6. 10. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Bláznivá cesta

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 29.týždni. V minulom blogu som si zaspomínala na minulé pôrody a teraz sa vrátim v čase na začiatok tohto tehotenstva.  Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené