21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Mesiac spoločného života je takmer za nami ;-)

MAMIČKA TINA Áno, už v piatok budeme mať prvý mesiac od pôrodu a vlastne Karinka prvý mesiac svojho života. Je to neuveriteľne ako ten čas letí. Teším sa z každého spoločného dňa stráveného s dcérkou. Od kedy sme prišli domov z pôrodnice, tak sme zatiaľ neboli samé. Stále sme mali okolo seba chalanov, nakoľko prv boli chorí a potom boli jarné prázdniny. Až teraz tento týždeň si budeme užívať samé baby.
foto: Profimedia

Nakoľko som bola zasiahnutá aj ja chrípkou druhý týždeň po pôrode, tak žiadne návštevy sa nepríjmali a čušali sme len doma a to všetci, lebo aj chalani sa ešte zotavovali po chorobe. Chvála Bohu už sme všetci zdraví a už aj prázdniny skončili. No zase sa nám rozsypalo vrece s návštevami a všetci chcú vidieť naše dievčatko. Tak sa vytešujeme aj z návštev a z darčekov.

Doposiaľ sme neboli na vychádzke. Kočiarik nebol ešte vonku odskúšaný, ale Karinku nechávame nech si na kočiarik zvyká a chalani ju kočíkujú po dome. Veľmi sa tešia, že vedia aj oni upokojiť bábätko a doslova vznikala najmä zo začiatku hádka, kto bude sestričku kočíkovať. Tešíme sa však už na teplé jarné dni, kedy si užijeme slniečka a vychádzok. Nebudeme však čakať do jari a pôjdeme von už čoskoro.

Karinka má už zvládnutý režim noci a dňa. V noci spinká. Budí sa asi len dva až tri krát. Počas dňa je to zatiaľ také všelijaké, ale je to celkom pokojné dieťa. Ak je dobre napapaná, tak väčšinu dňa prespí. Avšak niekedy mám pocit, že je zase celý deň hore. Kojenie je stále spojené aj s dokrmovaním. Ale najprv ju nakojim a potom vypije len pár mililitrov mliečka z fľaše. Trochu som zariskovala a ponúkla som jej fľašu, nakoľko cievku nosiť stále zo sebou a takto cez cievku ju dokrmovať mi bolo nepohodlné. Áno, obávala som sa, či mi potom chytí prsník a či bude po fľaši chcieť piť mliečko odo mňa, ale chytila a pije mliečko aj z fľaše aj odo mňa. Vravela som si, že keď to dokázali chalani, tak to musí zvládnuť aj ona :-).

Čo sa domácnosti týka, tak zatiaľ to zvládam. Je to aj vďaka mojim chalanom a manželovi. Najstarší ma tiež zadelené úlohy a musí pomáhať a už aj mladších učím povinnostiam. To, že si musia upratať po hrách a poskladať si svoje veci, osprchovať sa a podobne, to už majú dávno zvládnuté. No ten osemročný sa chytá už aj vysávania a utierania prachu a iných jednoduchých domácich prác. Môj manžel je tiež „domáci pán“ a teda tiež sa nebojí domácich prác. Ak každý priloží ruku k dielu, tak to celkom dobre všetko zvládame. Vždy si kladiem otázku, ako to môžu zvládnuť maminky, ktoré majú dvojčatá alebo trojčatá. Patrí im môj obdiv.

23. 2. 2016Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené