27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Malý hrdina

MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti.

Tomáško bol dokonca z toho malého percenta detí, ktoré po narkóze neplačú. Naozaj ich nebýva veľa. Mala som možnosť presvedčiť sa o tom na vlastnej koži. Keď mi Tomáška po hodine a pol doniesli na izbu, už bol pri vedomí, triaslo ho od zimy a pýtal si čajík. Bolo nesmierne ťažké vysvetliť mu, že nesmie piť ešte niekoľko hodín. Sama by som bez vody taký dlhý čas znášala veľmi zle. Nie to ešte malé dieťa.

Rovnako ťažké bolo presvedčiť ho, že kanylu v rúčke musí mať až do druhého dňa, pre prípad, že by začal zvracať a bolo by potrebné dodať mu tekutiny infúziou. Tomu sme sa našťastie vyhli. Celý deň sme pozerali rozprávky na mobile cez internet, ktorý bol našťastie k dispozícii prostredníctvom Free wi-fi.

Deň bol náročný, ale po tom, ako mohol po kúskoch srkať vodičku to šlo oveľa lepšie a ja som nepočúvala každú minútu otázku, kedy sa už bude môcť napiť čajík. Večer dokonca mohol spapať aj polievočku a kúsok ryžového nákypu a šiel spať. Spal lepšie ako doma :-D ani nemukol.

Iný prípad bolo dievčatko, ktoré bolo s nami na izbe (celkovo nás tam bolo sedem žien a dve deti). Volalo sa Bianka, mala 5,5 roka a ona sa správala presne tak ako drvivá väčšina detí po operácii. Prvú hodinu plakala neutíšiteľným plačom a potom až do večera bola umrnčaná a plačlivá.

Sama som bola prekvapená, že Tomáško taký nebol. Všade som totiž čítala, že sa tak deti správajú, tak som sa na to psychicky pripravovala. No Tomi ma milo prekvapil a aj od sestričiek si vyslúžil niekoľko pochvál za statočnosť. Na druhý deň ráno na Tomáškovi ani nebolo badať, že mu niečo robili. Tešil sa domov, lietal po chodbe plný energie a čakal, kedy mu konečne vyberú z rúčky kanylu.

Palo noc s Lucinkou tiež zvládol na jednotku. V noci sa zobudila ako obvykle, dvakrát. Cez deň sa pobavkali, pokočíkovali a deň im tiež rýchlo zbehol. Paľo sám povedal, aké by bolo super byť s ňou doma na materskej. Áno, bolo by to jednoduché, keby bola len ona, alebo keby bol Tomáško v jej veku taký aká je ona. Doteraz si dokonale spomínam ako mi Paľo volal, keď som chodila do školy (Tomáško mal tri - štyri mesiace), nech sa ponáhľam domov, lebo nevie čo s ním, že iba reve celý čas. :-D

Uznávam, bolo to s ním náročné, ale o to si viac vážim to, že Lucinka je taká dobručká. Pritom aj ona má svoje chvíľky kedy dáva jasne najavo, že je tam a mám sa jej venovať, ale inokedy vydrží sama aj pol hodinku a stačí, keď na mňa niekde v diaľke vidí.

Už sa teším na naše prvé Vianoce. Veď už sú za dverami :-) Darčeky nakúpené v rámci finančných možností, ešte trochu poriadiť byt a môžu prísť :-) Stromček budeme zdobiť na Štedrý deň, osobne neuznávam keď to po novom mnohí robia už v novembri...Tomáško určite bude mať radosť :-) chcem aby mi pomáhal, chvalabohu máme nerozbitné gule :-) Budú to naše prvé Vianoce, čo sme kompletná rodina, taká, akú som vždy túžila mať.

Tak aj Vám prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov, v kruhu rodiny, plné lásky a porozumenia, aby si pod stromčekom každý našiel to, čo najviac potrebuje a po čom túži...
Andrea

16. 12. 2014sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené